poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Tajemství slavných: podivuhodné příběhy světových dějin.

II /

Další autoři: Dušan Andrš (autor), Václav Drška

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Volné pokračování svazku, který tak zaujal čtenáře všech věkových kategorií, přináší 14 příběhů od starověku až po skončené 20. století. Příběhy slavných postav světové historie otevírají osudy…
Volné pokračování svazku, který tak zaujal čtenáře všech věkových kategorií, přináší 14 příběhů od starověku až po skončené 20. století. Příběhy slavných postav světové historie otevírají osudy egyptského panovníka Thutmose III., královny Hatšepsut a nejznámější básnířky starého Řecka Sapfó, pokračují dramatem franckých královen Fredegundy a Brunhildy, jejichž sváry stály život téměř desítku panovníků, osudy hraběte-intelektuála Tomáše Akvinského, později svatořečeného. Ale naleznete zde i anglické panovníky Alžbětu I. a Jakuba I., kteří prosluli množstvím svých oblíbenců a milců, španělské královny různých historických dob i životních osudů - Isabelu Katolickou a Isabelu II., někdejšího rakouského kancléře K. V. I. Metternicha a jeho tři manželky či životní drama „nejnevhodnějšího“ z amerických prezidentů U. S. Granta, právě tak jako životní peripetie protagonistů světové politiky 20. století - italského duceho Benita Mussoliniho, legendárního vůdce poválečné Jugoslávie Josipa Broz Tita a Mao Ce-tunga a jeho třetí manželky, šedé eminence čínské kulturní revoluce, herečky Ťiang Čching.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 2. vyd., 2009, česky, Akropolis, Praha

Kniha přináší milostné epizody ze života 14 historických osobností z pera osmi renomovaných českých historiků. Každý příběh je doplněn přehledem literatury doporučené k dalšímu studiu.

Poutavé příběhy ze života významných osobností světových dějin od

Pro vydání: 2. vyd., 2009, česky, Akropolis, Praha

Kniha přináší milostné epizody ze života 14 historických osobností z pera osmi renomovaných českých historiků. Každý příběh je doplněn přehledem literatury doporučené k dalšímu studiu.

Poutavé příběhy ze života významných osobností světových dějin od starověku do 20. století.

Můj názor na knihu Tajemství slavných (II /):

zrušit
TOPlist