poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Podplukovník Josef Balabán: život a smrt velitele legendární odbojové skupiny "Tři králové"

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Kniha mladého historika Petra Koury nás seznamuje s životem jedné z nejvýznamnějších osobností československého domácího protifašistického odboje - podplukovníka Josefa Balabána.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2003, česky, Rybka, V Praze

Autor podrobně sleduje Balabánův život (mládí, 1. světová válka a legie, první čs. republika). Zabývá se však především jeho odbojovou činností za nacistické okupace, kdy se stal velitelem zpravodajské skupiny Tři králové. Současně si všímá i dvou

Pro vydání: Vyd. 1., 2003, česky, Rybka, V Praze

Autor podrobně sleduje Balabánův život (mládí, 1. světová válka a legie, první čs. republika). Zabývá se však především jeho odbojovou činností za nacistické okupace, kdy se stal velitelem zpravodajské skupiny Tři králové. Současně si všímá i dvou dalších členů a důležitých osobností domácího odboje - Josefa Mašína a Václava Morávka. Kniha je napsána čtivě a souvislý text je doplněn bohatým poznámkovým aparátem, obsáhlou textovou přílohou, kterou tvoří edice kurýrních dopisů Balabána a jeho spolubojovníků; dále seznamem krycích jmen, biblografií a jmenným rejstříkem. Dokumentární hodnotu má i fotografická příloha, z níž některé snímky jsou zveřejněny poprvé.

Kniha mladého historika popisuje život a zejména odbojovou činnost velitele významné odbojové, sabotážní a diverzní skupiny

Kniha mladého historika popisuje život a zejména odbojovou činnost velitele významné odbojové, sabotážní a diverzní skupiny.

Můj názor na knihu Podplukovník Josef Balabán:

zrušit
TOPlist