poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Tanec trosečníků

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Co by zbylo z fungující civilizace, kdyby ji zachvátila smrtící pandemie? Zkušená spisovatelka Iva Procházková vytvořila ve své nové próze svébytnou antiutopii, zachycující novodobou zkázu lidstva.
Co by zbylo z fungující civilizace, kdyby ji zachvátila smrtící pandemie? Zkušená spisovatelka Iva Procházková vytvořila ve své nové próze svébytnou antiutopii, zachycující novodobou zkázu lidstva.
Sleduje ji očima teenagera, který nechce prožít život v ústraní, nyní ho však měsíce strávené daleko od běsnění neznámého viru zachraňují. Svět se propadl do chaosu, morálka a lidské hodnoty vzaly zasvé, zpustošenou zemí se toulají osamělí trosečníci. Podaří se hrdinovi nalézt v sobě i ve vnějším světě pozitivní síly a naději?

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2006, česky, Mladá fronta, Praha

S následky takovéto katastrofy se musí vyrovnat mladík na prahu dospělosti a uprostřed Čech... Osmnáctiletý Mojmír se souhrou náhod vyhne řádění podivného viru, který neuvěřitelně rychle vyhubí většinu lidstva. Původ záhadné choroby je neznámý,

Pro vydání: 1. vyd., 2006, česky, Mladá fronta, Praha

S následky takovéto katastrofy se musí vyrovnat mladík na prahu dospělosti a uprostřed Čech... Osmnáctiletý Mojmír se souhrou náhod vyhne řádění podivného viru, který neuvěřitelně rychle vyhubí většinu lidstva. Původ záhadné choroby je neznámý, následky jsou ale jasné: lidé neumírají běžným způsobem, nýbrž se postupně "vysublimují". Sledujeme Mojmíra v situaci, kdy se musí vyrovnat se šokující samotou i s tím, jak přežít ve světě, v němž se zhroutily a rozvrátily všechny sociální i technické systémy a v němž se pohybují jen osamělí jedinci, dodržující pouze zákony džungle. Je možné i v takovéto situaci zůstat normální? Je možné i tak vytvořit normální vztah? Autorka nás spolu s hrdinou, pátrajícím po přátelích, známých, nebo prostě po někom, kdo zbyl, a snažícím se zůstat normální a zůstat naživu, provází důvěrně známou českou krajinou a městy, znetvořenými předchozí apokalypsou, v nichž zbylo jen málo z původní "civilizace". Důvěrně známé pocity samoty a ohrožení, které prožívá každý přemýšlivý mladý člověk, jsou zde zasazeny do kulis nehybného, zmrtvělého, ale přeci jen chaosu a rozvratu. Je možné najít něco pozitivního?

Jak by vypadal svět zbavený většiny lidstva po řádění smrtící pandemie? Jak by šlo přežít ve světě zbaveném "pout" fungující civilizace, která závisí na propracované spolupráci a dodržování pravidel?

Můj názor na knihu Tanec trosečníků:

zrušit
, 1. vyd., česky, Mladá fronta,, Praha, 270 stran, ISBN: 8020414622
TOPlist