poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Případ Ludvík: tajemství bavorského pohádkového krále konečně odhaleno

Další autoři: Blanka Pscheidtová

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Zašifrovaný deník starý přes sto let znamená pro mnichovského antikváře Stevena Lukase úžasný nález. Autorem záhadného textu je důvěrný přítel krále Ludvíka II., bavorského pohádkového krále, a deník…
Zašifrovaný deník starý přes sto let znamená pro mnichovského antikváře Stevena Lukase úžasný nález. Autorem záhadného textu je důvěrný přítel krále Ludvíka II., bavorského pohádkového krále, a deník možná odhaluje pravdu o jeho legendami opředené smrti. Ale Steven není jediný, kdo chce hádanku rozluštit. Zatímco se společně s historičkou umění Sarou Lengfeldovou pokouší text rozšifrovat, jsou jim v patách záhadní zakuklenci. A jistý fanatik je ochotný jít dokonce přes mrtvoly.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, česky, Knižní klub, Praha

Pro antikváře Stevena Lukase, kterého celý život fascinuje historie, je radostí nalézt deník blízkého spolupracovníka bavorského krále Ludvíka II., jehož tragická smrt je opředena všemožnými legendami. Král Ludvík II. byl zvláštní výstřední

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, česky, Knižní klub, Praha

Pro antikváře Stevena Lukase, kterého celý život fascinuje historie, je radostí nalézt deník blízkého spolupracovníka bavorského krále Ludvíka II., jehož tragická smrt je opředena všemožnými legendami. Král Ludvík II. byl zvláštní výstřední osobností, celou svou bytostí toužil po ideálním světě, který se po svém snažil měnit prostřednictvím umění a především bohaté a velmi nákladně výstavbě. Proto byl nazýván králem pohádkovým. Steven se společně s historičkou Sarou pustí do rozplétání těchto více než sto let starých událostí. Brzy však zjistí, že šlápli do nebezpečného vosího hnízda a že se snaží vynést na světlo cosi, co chce někdo za každou cenu utajit. I za cenu jejich násilné smrti. V závěru jako bonus glosář pro teoretiky spiknutí.

Napínavý mysteriózní thriller s detektivní zápletkou a historickou linií, ve kterém nález zašifrovaného deníku krále Ludvíka II. Wittelsbacha vede až ke století ukrývanému tajemství.

Můj názor na knihu Případ Ludvík:

zrušit
Originál: Ludwigverschwörung (německy)
, Vyd. 1., česky, Knižní klub,, Praha, 447 stran, ISBN: 9788024240923
TOPlist