poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Pohádky: [výbor]

Další autoři: Božena Němcová (autor), Josef Lada (ilustrátor), Božena Němcová, Josef Lada

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Reedice úspěšného výboru českých klasických pohádek našich největších
pohádkářů. Z Erbenových vyprávění si přečteme třeba Zlatovlásku,
Sněhurku, Tři zlaté vlasy děda Vševěda, Božena Němcová nám zase
Reedice úspěšného výboru českých klasických pohádek našich největších
pohádkářů. Z Erbenových vyprávění si přečteme třeba Zlatovlásku,
Sněhurku, Tři zlaté vlasy děda Vševěda, Božena Němcová nám zase
nabídne čtení o Divotvorném meči, Lesní žence, Moudrém zlatníkovi,
Princi Bajajovi a další báchorky. Pohádky doprovázejí ilustrace nemenší
osobnosti – Josefa Lady.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 5. vyd., 2009, česky, Albatros / Pokladnice Albatrosu, V Praze

V knížce nalezneme např. Erbenovu Zlatovlásku, Sněhurku, Hrnečku vař!, Němcové Lesní ženku, Prince Bajaju, Sedmero krkavců a další. Pohádky doprovází ilustrace Josefa Lady.

Výběr nejznámějších pohádek našich dvou klasiků - šest

Pro vydání: 5. vyd., 2009, česky, Albatros / Pokladnice Albatrosu, V Praze

V knížce nalezneme např. Erbenovu Zlatovlásku, Sněhurku, Hrnečku vař!, Němcové Lesní ženku, Prince Bajaju, Sedmero krkavců a další. Pohádky doprovází ilustrace Josefa Lady.

Výběr nejznámějších pohádek našich dvou klasiků - šest od K. J. Erbena, osm od B. Němcové

Výběr nejznámějších pohádek našich dvou klasiků - šest od K. J. Erbena, osm od B. Němcové.

Pro vydání: Vyd. 1., 2008, česky, Knižní klub, V Praze

Ve výboru z pohádek K. J. Erbena najdete kromě českých pohádkových příběhů i pohádky jiných slovanských národů. Příběhy doprovází kouzelné ilustrace Cyrila Boudy.

Pro vydání: 2. české vyd., V nakl. Svojtka & Co. 1., 2003, česky, Svojtka & Co., Praha

Výběr oblíbených, známých českých a slovanských pohádek doplňují ilustrace Václava Karla.

Pro vydání: 2001, česky, Delta, Kladno

Text známých pohádek je drobně upraven a zkrácen. Kniha s většími písmeny je vhodná i pro začínající čtenáře. A3 VM

Deset klasických pohádek B.Němcové a K.J.Erbena pro mladší děti

Pro vydání: 4., pozměn. vyd., 2000, česky, Albatros, Praha

V knížce nalezneme např. Erbenovu Zlatovlásku, Sněhurku, Hrnečku vař!, Němcové Lesní ženku, Prince Bajaju, Sedmero krkavců a další. Pohádky doprovází ilustrace Josefa Lady. A3 ZM

Výběr nejznámějších pohádek našich dvou klasiků - šest od K. J. Erbena, osm od B. Němcové

Výběr nejznámějších pohádek našich dvou klasiků - šest od K. J. Erbena, osm od B. Němcové.

Pro vydání: 1. vyd, 1991, česky, Panorama, Praha

Malí čtenáři najdou ve svazku nejznámější Erbenovy pohádky

Pro vydání: 2. vyd, 1979, česky, Československý spisovatel / Zlatý klíček, Praha

Výbor z autorových českých a slovanských pohádek obsahuje z největší části pohádky kouzelné, ale zařazuje i pohádky, v nichž převažuje lidově vesnický živel. Text je přetištěn podle kritického vydání Díla K.J. Erbena: SvazekIII. České pohádky (uspořádal A. Grund), Praha 1947, Svazek IV. Slovanské pohádky (uspořádal J. Horák), Praha 1948

Pro vydání: 1. vyd, 1976, česky, Československý spisovatel / Zlatý klíček, Praha

Do výboru zařadil pořadatel z autorových českých pohádek ty nejlepší a připojil k nim i několik pohádek jiných slovanských národů, přičemž cílem bylo, aby se vzájemně doplňovaly a aby obsáhly celou čarovnou říši pohádkových představ. Největší podíl připadá na tzv. kouzelné pohádky, za nimi následují pohádky, kde převládá vesnický živel, dále veselé rozprávky, plné rozmaru, posměšku a humoru, a konečně legendární příběhy s polidštěnými vlastnostmi postav biblických

Pro vydání: 1. vyd. v Kruhu, 1972, česky, Kruh, Hradec Králové

Reprezentativně vypravený výbor autorových nejznámějších pohádek (Tři zlaté vlasy děda Vševěda, Zlatovláska, Živá voda, Pták Ohnivák a liška Ryška, Dvojčata, Jabloňová panna) je provázen fotografiemi pohádkových námětů napernících a pernikářských formách, jež jsou majetkem českých a moravských muzeí. Text prvních dvou pohádek je otištěn podle znění ve Slovanské čítance K.J. Erbena (1865), ostatní podle Českých pohádek, které jako 3. svazek DílaK.J. Erbena vydal A. Grund (1939), přičemž za základ jazykové úpravy bylo použito úpravy A. Grunda a R. Lužíka, zejména však úpravy F. Havlové (České pohádky Karla Jaromíra Erbena. 1961 a 1964)

Pro vydání: 5. vyd., (v SPN 2. vyd.), 1958, česky, SPN / Mimočítanková četba pro školy všeobecně vzdělávací, Praha

Výbor nejznámějších a nejpůvabnějších Erbenových pohádek. (Zlatovláska, Boháč a chudák, Tři zlaté vlasy děda Vševěda, Sněhurka, Pták Ohnivák a liška Ryška aj.)

Pro vydání: 4. vyd., (v SPN 1. vyd.), 1957, česky, SPN / Mimočítanková četba pro školy všeobecně vzdělávací, Praha

Výbor nejznámějších a nejpůvabnějších Erbenových pohádek. (Zlatovláska, Boháč a chudák, Tři zlaté vlasy děda Vševěda, Sněhurka, Pták Ohnivák a liška Ryška aj.)

Pro vydání: 5. vyd. v SNDK, (4. vyd. s barev. il.), 1956, česky, SNDK, Praha

Z bohatého pokladu Erbenových pohádek jsou do této knihy vybrány příběhy nejpůvabnější, nejznámější a malým čtenářům nejsrozumitelnější. Je tu Zlatovláska, Boháč a chudák, Tři zlaté vlasy děda Vševěda, Sněhurka,Almužna,PtákOhniváka liška Ryška, Hrnečku vař! a Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Společně s výtvarným doprovodem Josefa Lady vytvářejí klasickou českou pohádkovou knížku

Pro vydání: 4. vyd., v SNDK 3., barev. vyd, 1955, česky, SNDK, Praha

Z rozsáhlé pokladnice Erbenových pohádek jsou do tohoto výboru zařazeny příběhy nejpůvabnější a nejznámější; společně s výtvarným doprovodem Josefa Lady vytvářejí klasickou českou pohádkovou knížku. Je tu Zlatovláska, Boháč a chudák, Tři zlaté vlasy děda Vševěda, Sněhurka, Almužna, Pták Ohnivák a liška Ryška, Hrnečku vař! a Dlouhý, Široký a Bystrozraký

Pro vydání: 2. vyd, 1954, česky, SNDK / Knižnice pro nejmenší, Praha

Z bohatého pokladu Erbenových pohádek jsou do této knihy vybrány příběhy nejpůvabnější a zároveň také nejsrozumitelnější malým čtenářům: Zlatovláska (o Jiříkovi, který rozuměl řeči zvířat, a zlatovlasé panně, kterou si vysloužil), Boháč a chudák ( o Štěstí a Bídě, které se držely dvou nestejně dobrých bratří), Tři zlaté vlasy Děda-Vševěda (o uhlířově synku, který si musel vysloužit svou zlatovlasou nevěstu), Sněhurka (o malém děvčátku, které si bezdětní manželé udělali ze sněhu), Almužna (o chudé vdově a závistivé selce a jejich spravedlivé odměně), Pták Ohnivák a liška Ryška (o třech bratřích a jejich příhodách při získávání ptáka Ohniváka, koně Zlatohřívka a princezny Zlatovlásky), Hrnečku vař! (humorná pohádka o hrnečku, který vařil kaši) a Dlouhý, Široký a Bystrozraký ( vyprávějící o dobrodružstvích, které prožili s princem, jemuž pomohli osvobodit krásnou princeznu z moci černokněžníka)

Pro vydání: 3. vyd., (v SNDK 1. nebarevné vyd.), 1954, česky, SNDK, Praha

Z bohatého pokladu Erbenových pohádek jsou do této knihy vybrány příběhy nejpůvabnější a zároveň také nejsrozumitelnější malým čtenářům: Zlatovláska (o Jiříkovi, který rozuměl řeči zvířat a zlatovlasé panně, kterou si vysloužil), Boháč a chudák (o Štěstí a Bídě, které se držely dvou nestejně dobrých bratří), Tři zlaté vlasy Děda-Vševěda (o uhlířově synku, který si musil vysloužit svou královskou nevěstu), Sněhurka (o malém děvčátku, které si bezdětní manželé udělali ze sněhu), Almužna (o chudé vdově a závistivé selce a jejich odměně za dobrotu a lakotu), Pták Ohnivák a liška Ryška (o třech bratřích a jejich osudech při získání ptáka Ohniváka, koně Zlatohřiváka a princezny Zlatovlásky), Hrnečku, vař! (humorná pohádka o hrnečku, který vařil kaši) a Dlouhý, Široký a Bystrozraký (vyprávějící o dobrodružstvích, které prožili s princem, jemuž pomohli osvobodit krásnou princeznu z moci černokněžníka)

Pro vydání: 1. vyd, 1953, česky, SNDK / Knižnice pro nejmenší, Praha

Z bohatého pokladu Erbenových pohádek jsou do této knihy vybrány příběhy nejpůvabnější a zároveň také nejsrozumitelnější malým čtenářům: Zlatovláska (o Jiříkovi, který rozuměl řeči zvířat, a zlatovlasé panně, kterou si vysloužil), Boháč a chudák (o Štěstí a Bídě, které se držely dvou nestejně dobrých bratří), Tři zlaté vlasy Děda-Vševěda (o uhlířově synku, který si musel vysloužit svou královskou nevěstu), Sněhurka (o malém děvčátku, které si bezdětní manželé udělali ze sněhu), Almužna (o chudé vdově a závistivé selce a jejich odměně za dobrotu a lakotu), Pták Ohnivák a liška Ryška (o třech bratřích a jejich osudech při získání ptáka Ohniváka, koně Zlatohřiváka a princezny Zlatovlásky), Hrnečku, vař! (humorná pohádka o hrnečku, který vařil kaši) a Dlouhý, Široký a Bystrozraký (vypravějící o dobrodružstvích, které prožili s princem jemuž pomohli osvobodit krásnou princeznu z moci černokněžníka)

Můj názor na knihu Pohádky:

zrušit
, 5. vyd., česky, Albatros, / Pokladnice Albatrosu, V Praze, 110 stran, ISBN: 9788000024523
TOPlist