poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Poslední templář

Další autoři: Hana Pernicová (překladatel), Hana Pernicová

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Názory ostatních čtenářů

Crosso 21.8.2012 15:18

Štandardne dobrá dobrodružná kniha. Je to dosť dobre napísané, aj keď druhá polovica knihy nie je až taká zábavná ako prvá. Kriminálna časť na začiatku je pomerne vzrušujúca, ale akonáhle príbeh opustí New York, stratí sa jeho napätie a nemá už toľko…
Štandardne dobrá dobrodružná kniha. Je to dosť dobre napísané, aj keď druhá polovica knihy nie je až taká zábavná ako prvá. Kriminálna časť na začiatku je pomerne vzrušujúca, ale akonáhle príbeh opustí New York, stratí sa jeho napätie a nemá už toľko zvratov, ako by som si želal. Navyše niekoľko kapitol sú nudné opisy historického / náboženského pozadia.

Co o knize říká nakladatel:

Akkon, 1291. Zatímco poslední křesťanská bašta neodvratně padá do rukou muslimům, hrstce templářů se podaří prchnout se záhadnou truhlou, kterou jim svěřil umírající velmistr řádu.
New York,…
Akkon, 1291. Zatímco poslední křesťanská bašta neodvratně padá do rukou muslimům, hrstce templářů se podaří prchnout se záhadnou truhlou, kterou jim svěřil umírající velmistr řádu.
New York, současnost. V Metropolitním muzeu probíhá vernisáž výstavy Poklady Vatikánu. Uprostřed ceremoniálu do budovy vtrhnou čtyři muži v templářském odění a brutálně zlikvidují každého, kdo jim vstoupí do cesty. Archeoložka Tess Chaykinová z úkrytu zděšeně přihlíží, jak vůdce nájezdníků bere z vitríny jakýsi podivný předmět, utrousí několik latinských slov a vzápětí se svými druhy mizí v ulicích.
Vyšetřováním je pověřen tým FBI v čele se Seanem Reillym. Mrtvých přibývá a je stále zřejmější, že ukradený předmět hraje v případu klíčovou roli. Sean a korunní svědkyně Tess jsou vtaženi do ponuré a tajemné historie templářského řádu. Na každém kroku jim jde o život, protože někdo se chce postarat, aby dávná tajemství zůstala navždy pohřbena. A není divu, protože tato tajemství by mohla otřást samotnými základy křesťanské víry a vést k odhalení faktů, které církev úzkostlivě tajila celé dva tisíce let.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2006, česky, Domino, Ostrava

V Metropolitním muzeu v New Yorku se připravuje ojedinělá výstava - vystavovány mají být poklady ukryté po staletí za zdmi Vatikánu. Ale již při vernisáži vnikne i přes všechna bezpečnostní opatření do muzea čtveřice ozbrojených mužů, pozabíjí a zraní

Pro vydání: Vyd. 1., 2006, česky, Domino, Ostrava

V Metropolitním muzeu v New Yorku se připravuje ojedinělá výstava - vystavovány mají být poklady ukryté po staletí za zdmi Vatikánu. Ale již při vernisáži vnikne i přes všechna bezpečnostní opatření do muzea čtveřice ozbrojených mužů, pozabíjí a zraní mnoho návštěvníků a několik cenných artefaktů ukradne. Do pátrání po zločincích se pustí nejen FBI, ale i archeoložka - očitá svědkyně krádeže, a církev, stojící za každou cenu o navrácení jednoho z odcizených předmětů. Ten by totiž mohl odhalit dlouho ukrývané tajemství zpochybňující samotné základy křesťanství. Vcelku čtivě napsaná kniha s detektivní zápletkou a konspirační teorií čerpající inspiraci z historie tajuplného templářského řádu. Chybět samozřejmě nesmí přitažlivost mezi vyšetřovatelem FBI a důvtipnou archeoložkou.

Detektivní thriller o hledání tajuplného templářského artefaktu, ukradeného při loupežném přepadení newyorského muzea

Detektivní thriller o hledání tajuplného templářského artefaktu, ukradeného při loupežném přepadení newyorského muzea.

Můj názor na knihu Poslední templář:

zrušit
Originál: Last templar (anglicky)
, 2. vyd., česky, Domino,, Ostrava, 403 stran, ISBN: 9788073036805
TOPlist