poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Panny a netvor

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Studenta Romana Brázdu čeká maturita a podal si přihlášku na vysokou školu - ve šlépějích svého zemřelého otce, velmi úspěšného advokáta - na práva. Alena, jeho spolužačka, je jeho láska, první,…
Studenta Romana Brázdu čeká maturita a podal si přihlášku na vysokou školu - ve šlépějích svého zemřelého otce, velmi úspěšného advokáta - na práva. Alena, jeho spolužačka, je jeho láska, první, čistá, jediná, a tak to mělo zůstat. Ovšem během maturitního plesu Roman nešťastnou náhodou utrpí zranění, jež mu zdeformuje levou tvář - tragédie ho doživotně poznamená. Náročné operace příliš nepomáhají, plastická chirurgie je ještě v plenkách, a tak mu lékaři zhotoví masku, s níž by se měl vrátit do života zdravých.
Jediný, kdo se na něj může bez odporu podívat, je jeho matka, trpělivá, milující, starostlivá.
Odstěhují se pryč z města, na venkov, do domu vzdáleného i vesnické civilizaci. Roman se uzavírá do sebe, nevychází, nemá přátele. Matka ho udržuje v izolaci, oplétá jeho osobu nejednou vykonstruovanou lží.
Situace se stává neřešitelnou v okamžiku, když matka náhle onemocní a umírá. Roman zůstává sám v rozlehlém domě obklopen rodinným bohatstvím, dostatečně finančně a majetkově zabezpečený, ale kdo mu pomůže? Snad pošťačka, ta záhadná pohledná dívka, o níž nikdo nic neví? Roman ji pozoruje dalekohledem, vyzvídá, špehuje, až se s ní sblíží natolik, že jí nabídne bydlení výměnou za to, že se o něj bude starat. Je dívkou přímo posedlý a jeho nemocná duše přestává rozeznávat realitu od fantazijních představ a snů. Mája je jeho panna z pohádky. Co se však stane, až spatří jeho znetvořenou tvář? Bezstarostná dívka ani netuší, jakou lavinu událostí spustí, když překročí práh Romanova domu...

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2007, česky, Ikar, V Praze

Tragická nehoda se Romanovi stane těsně před maturitou a poznamená celý jeho další život. Přestože se podrobí plastické operaci, jedna strana jeho obličeje zůstane znetvořená. Odpuzuje tím všechny lidi včetně své dívky, která se k němu přestane hlásit.

Pro vydání: Vyd. 1., 2007, česky, Ikar, V Praze

Tragická nehoda se Romanovi stane těsně před maturitou a poznamená celý jeho další život. Přestože se podrobí plastické operaci, jedna strana jeho obličeje zůstane znetvořená. Odpuzuje tím všechny lidi včetně své dívky, která se k němu přestane hlásit. Jeho matka, pro kterou byl středobodem světa již před nehodou, se mu snaží situaci "svým způsobem" ulehčit. Dosáhne však pouze toho, že je Roman úpně izolován od lidí a žije ve svém světě. V tomto světě se stírá rozdíl mezi realitou a představami a to jej po matčině smrti dovádí k tragickému konci.

Psychologický román o životě mladého muže, kterému po nešťastném úrazu zůstal znetvořený obličej, se odehrává na malém městě v druhé polovině 20. století

Psychologický román o životě mladého muže, kterému po nešťastném úrazu zůstal znetvořený obličej, se odehrává na malém městě v druhé polovině 20. století.

Můj názor na knihu Panny a netvor:

zrušit
, Vyd. 1., česky, Ikar,, V Praze, 253 stran, ISBN: 9788024908649
TOPlist