poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Olej do ohně

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Soubor osmi povídek a jedné delší novely od známého českého spisovatele. Prózy mají dva společné jmenovatele: odehrávají se v jakémsi blíže neurčeném přístavu a jejich protagonisté se dostávají do…
Soubor osmi povídek a jedné delší novely od známého českého spisovatele. Prózy mají dva společné jmenovatele: odehrávají se v jakémsi blíže neurčeném přístavu a jejich protagonisté se dostávají do situací, kdy musí řešit problémy až na ostří nože.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2007, česky, Paseka, Praha, Litomyšl

Všechny povídky spojuje jedno dějiště - nevlídný přístav v nejmenované zemi, který je útočištěm zoufalců a běženců z celého světa. V tomto zhuštěném prostoru předkládá autor rovněž zhuštěné příběhy, v nichž se zamýšlí nad problémy emigrace a

Pro vydání: Vyd. 1., 2007, česky, Paseka, Praha, Litomyšl

Všechny povídky spojuje jedno dějiště - nevlídný přístav v nejmenované zemi, který je útočištěm zoufalců a běženců z celého světa. V tomto zhuštěném prostoru předkládá autor rovněž zhuštěné příběhy, v nichž se zamýšlí nad problémy emigrace a lidské individuality vůbec. Jeho hrdinové přežívají a udržují si nezávislost a lidskou důstojnost pomocí osobitých životních postojů, které se jim zároveň v kritické situaci často stávají osudnými. Jejich poznamenání z domovských zemí jim často zabraňuje udržet normální partnerský vztah či obstát v tvrdé konkurenci, zásady, které jim doma pomáhaly udržet jakžtakž rovnou páteř, se ve svobodné zemi mohou stát překážkou. Povídky jsou velice jemnými psychologickými sondami, někdy až na hranici eseje, zároveň jsou však velmi dramatické, gradované a výrazně vypointované.

Psychologické příběhy nejrůznějších emigrantů a uprchlíků, zoufale hájících svou nezávislost, se odehrávají v blíže neurčeném přístavu ve svobodné, ale nemilosrdné zemi.

Můj názor na knihu Olej do ohně:

zrušit
, Vyd. 1., česky, Paseka,, Praha, Litomyšl, 246 stran, ISBN: 9788071857457
TOPlist