poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Královnin gambit

Další autoři: Ina Leckie (překladatel)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Kateřina Parrová v jednatřiceti letech podruhé ovdověla. Krátce poté se zamilovala do oslnivého dvořana Thomase Seymoura a doufala, že znovu se konečně provdá z lásky. Po povinném návratu ke…
Kateřina Parrová v jednatřiceti letech podruhé ovdověla. Krátce poté se zamilovala do oslnivého dvořana Thomase Seymoura a doufala, že znovu se konečně provdá z lásky. Po povinném návratu ke královskému dvoru nicméně zjišťuje, že upoutala pozornost egoistického, churavějícího a nebezpečně mocného panovníka Jindřicha VIII., který navíc zanedlouho odesílá svého rivala Seymoura jako vyslance do Evropy.

Královskou nabídku k sňatku odmítnout nelze, a tak, ve stínu předcházejících Jindřichových manželek – dvě skončily na popravišti, jedna zemřela po porodu a dvě manželství byla anulována – Kateřině nezbývá, než se za krále provdat a stát se jeho šestou chotí.

Kateřina musí vynaložit všechen intelekt a instinkt, aby dokázala kličkovat složitým prostředím královského dvora plného intrik. Obklopuje se úzkým okruhem blízkých žen včetně své nevlastí dcery Meg, traumatizované utajovanými zážitky z minulosti, a věrné komorné Dot, která ví a vidí víc, než co dokáže chápat.

V dobách, kdy se katolická frakce v Anglii opět vzmáhá, přívrženci reformace jsou upalováni za kacířství a králi blízcí šlechticové soupeří na život a na smrt o postavení, se zdá, že Kateřina nemá mnoho šancí. Ona však ani při této cestě po ostří nože neztrácí naději na lásku a její příběh nekončí. Ještě ne.

Královnin gambit vypráví o ženském přátelství a zradě, o vášni a smrtelně nebezpečných intrikách. Různé dějepisné texty se o Kateřině Parrové obvykle zmiňují jako o nezáživné ošetřovatelce starého krále, což je poněkud omezený obraz. Fremantleová ji naopak vykresluje jako dynamickou a inteligentní ženu, která dokázala šikovně a diskrétně kličkovat v úskalích života u dvora a po boku vrtošivého Jindřicha – a jako jediná z jeho šesti žen tak také dokázala z manželství s ním vyváznout živá, zdravá a se ctí.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2014, česky, Jota, V Brně

Elizabeth Fremantleová rozehrává svůj historický román v okamžiku, kdy Kateřině Parrové umírá její druhý manžel, lord Latymer. Po jeho smrti se Kateřina chtěla provdat za Thomase Seymoura, anglického šlechtice a bratra třetí manželky Jindřicha VIII.

Pro vydání: Vyd. 1., 2014, česky, Jota, V Brně

Elizabeth Fremantleová rozehrává svůj historický román v okamžiku, kdy Kateřině Parrové umírá její druhý manžel, lord Latymer. Po jeho smrti se Kateřina chtěla provdat za Thomase Seymoura, anglického šlechtice a bratra třetí manželky Jindřicha VIII. Pohledný a významný aristokrat, jenž byl navíc považován i za moudrého a svobodymyslného diplomata, Kateřině doslova učaroval a zdálo se, že tyto její city jsou opětovány. Po návratu na tudorovský dvůr však Kateřinu čekalo nemilé překvapení: o její přízeň začal totiž usilovat sám Jindřich VIII. a Kateřina ví, že panovníkově žádostivosti nelze odporovat. Stane se tedy v pořadí již šestou chotí krále, jenž však v době jejich sňatku je už jen pouhou troskou a projevuje se jako despotický, omezený a senilní vladař, jenž je navíc sužovaný vysilující a bolestivou chorobou. Teprve po Jindřichově skonu může Kateřina pomýšlet na obnovení vztahu s Thomasem. Podaří se jí vstoupit s ním do manželského svazku, netuší ale, že později Thomas její ušlechtilé emoce a náklonnost zklame hanebným způsobem...

Románová prvotina britské autorky, která je první částí plánované tudorovské trilogie, sleduje životní osudy Kateřiny Parrové, poslední, šesté ženy krále Jindřicha VIII.

Recenze: Poslední manželka Jindřicha VIII.

Přestože mě styl vyprávění hodně zklamal, mé hodnocení tohoto románu je velmi vysoké. Autorka prokázala dobrou znalost tématu, doby a tudorovského dvora. Věrně popsala postavy, intriky a myšlení historických postav. Aby se čtenář lépe orientoval, na…
Sabina Huřťáková Hašková, 8. ledna 2015, VašeLiteratura.cz

Můj názor na knihu Královnin gambit:

zrušit
TOPlist