poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Deník udavače

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Autor patří k několika desítkám Čechoslováků, kteří na počátku 70. let studovali v brežněvovském Sovětském svazu. Jeho literární prvotina zachycuje vtipnou a výstižnou formou život v Leningradě (dnes…
Autor patří k několika desítkám Čechoslováků, kteří na počátku 70. let studovali v brežněvovském Sovětském svazu. Jeho literární prvotina zachycuje vtipnou a výstižnou formou život v Leningradě (dnes Petrohrad) téměř orwellovským způsobem. Přispívá k tomu autorův literární jazyk, ne nepodobný Charlesi Bukowskému, a zvláštní schopnost ve zkratce vystihnout absurditu života v tehdejším sovětském režimu. Kniha je svým způsobem dokumentem, nicméně její největší devizou je Jarchovského literární talent. Možná trochu zavádějící název vychází z překvapivé pointy textu.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2015, česky, Bondy, Praha

Autor na počátku 70. let po maturitě a absolvování soustředění v Nitře odlétá z Bratislavy do Moskvy. I když je jeho matka, profesorka chemie, vyloučena z KSČ a později i propuštěna ze zaměstnání, otec vyškrtnut ze strany a strýc emigroval do USA, je mu

Pro vydání: 1. vyd., 2015, česky, Bondy, Praha

Autor na počátku 70. let po maturitě a absolvování soustředění v Nitře odlétá z Bratislavy do Moskvy. I když je jeho matka, profesorka chemie, vyloučena z KSČ a později i propuštěna ze zaměstnání, otec vyškrtnut ze strany a strýc emigroval do USA, je mu umožněno studium fyziky polovodičů na Leningradském elektrotechnickém institutu. V normalizovaném Československu neměl šanci získat vysokoškolské vzdělání a hrozil mu nástup základní vojenské služby. S nadhledem a ironií zachycuje poměry v totalitním režimu, líčí své zážitky v často drsných podmínkách, popisuje někdy bizarní postavy pedagogů a spolužáků nejen z evropských socialistických zemí, ale i z Vietnamu, Kuby a Libanonu.

Autobiografické vzpomínky českého inženýra, který v 1. polovině 70. let 20. století studoval vysokou školu v Sovětském svazu.

Recenze: Kniha odhaluje, co se o Sovětském svazu v učebnicích nepsalo

Deník udavače je kniha vtipná, zábavná, ironická, místy cynická a v podstatě tragická. Zdeněk Jarchovský se vrací do první půle 70. let, kdy studoval na elektrotechnickém institutu v Leningradu.
Alena Slezáková, 6. března 2015, iDnes.cz

Můj názor na knihu Deník udavače:

zrušit
, 1. vyd., česky, Bondy,, Praha, 231 stran, ISBN: 9788090586697
TOPlist