poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Romantický balet

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Kniha sumarizuje hlavní události, stěžejní díla a určující osobnosti baletní historie daného období a přináší českému čtenáři dosud nedostupný přehled o dobovém baletu založený na podrobné a obsáhlé…
Kniha sumarizuje hlavní události, stěžejní díla a určující osobnosti baletní historie daného období a přináší českému čtenáři dosud nedostupný přehled o dobovém baletu založený na podrobné a obsáhlé faktografii.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2007, česky, Akademie múzických umění, Hudební fakulta, katedra tance, V Praze

První část knihy se věnuje období preromantismu a sleduje významné osobnosti z řad tanečníků a choreografů v důležitých kulturních a tanečních centrech Evropy. Stejný prostor je věnován tanečním

Pro vydání: 1. vyd., 2007, česky, Akademie múzických umění, Hudební fakulta, katedra tance, V Praze

První část knihy se věnuje období preromantismu a sleduje významné osobnosti z řad tanečníků a choreografů v důležitých kulturních a tanečních centrech Evropy. Stejný prostor je věnován tanečním osobnostem romantismu. Obě období dokresluje bohatá obrazová příloha podtrhující taneční styl daných období. Neméně významnou část publikace tvoří poznámky, které obsahují články z odborných časopisů té doby, dopisy významných představitelů tohoto období a kritiky. Přílohová část publikace nabízí překlady vybraných libret, z nichž část je publikována poprvé. Nepostradatelnou hodnotu má jmenný rejstřík i výběrová bibliografie.

Publikace přední české taneční historičky se podrobně zabývá tancem a baletem v období preromantismu a romantismu. Věnuje se významným centrům taneční kultury jako byly Paříž, Vídeň, Londýn, Petrohrad nebo Kodaň i jednotlivým osobnostem.

Můj názor na knihu Romantický balet:

zrušit
, 1. vyd., česky, Akademie múzických umění, Hudební fakulta, katedra tance,, V Praze, 148 stran, ISBN: 9788073311087
TOPlist