poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Stěhování národů a Východ Evropy: Byzanc, Slované, Arabové

Další autoři: Aleš Homola, Zdeněk Měřínský

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Kniha Stěhování národů a východ Evropy volně navazuje na již vyšlou knihu J. Bednaříkové Stěhování národů, která zkoumala postupné pronikání Germánů na území říše západořímské ve 3. až 8. století.…
Kniha Stěhování národů a východ Evropy volně navazuje na již vyšlou knihu J. Bednaříkové Stěhování národů, která zkoumala postupné pronikání Germánů na území říše západořímské ve 3. až 8. století. Právě vydávané dílo se zaměřuje na toto období ve východní Evropě, na Balkáně a v Přední Asii. Líčí postup slovanských kmenů na Balkán a jejich šíření až hluboko na území říše Byzantské, arabskou expanzi do Přední Asie a do Egypta a rovněž i vnitřní změny v Byzanci náporem těchto útočníků způsobené. Kolektivní dílo pracovníků Filosofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně navazuje na velice úspěšnou práci J. Bednaříkové Stěhování národů, jež vyšla již ve dvojím vydání. Jestliže tato kniha se zabývala především dějinami západní a jižní Evropy mezi 3. a 8. stoletím a zkoumala postupné pronikání Germánů na území říše západořímské, právě vydávané dílo se zaměřuje na toto období (někde až po zlom tisíciletí) ve východní Evropě, na Balkáně a v Přední Asii. Líčí postup slovanských kmenů na Balkán a jejich šíření až hluboko na území říše Byzantské, arabskou expanzi do Přední Asie a do Egypta a rovněž i vnitřní změny v Byzanci náporem těchto útočníků způsobené. Obdobně jako v díle Stěhování národů zaměřili se i zde autoři zvláště na proces christianizace a právní vývoj v průběhu této dramatické epochy.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 2., 2013, česky, Vyšehrad / Historica, Praha

Volné pokračování knihy Stěhování národů od téže autorky. Věnuje se dalším etnikům, která se podílela na změnách evropského prostoru v období mezi antikou a středověkem - zejména Slovanům a Arabům, ale i Avarům a dalším nomádským kmenům

Pro vydání: Vyd. 2., 2013, česky, Vyšehrad / Historica, Praha

Volné pokračování knihy Stěhování národů od téže autorky. Věnuje se dalším etnikům, která se podílela na změnách evropského prostoru v období mezi antikou a středověkem - zejména Slovanům a Arabům, ale i Avarům a dalším nomádským kmenům asijských stepí. Největší pozornost je věnována Slovanům.

Dějiny Slovanů, Arabů a dalších etnik v období formovaní raně středověké Evropy. Výsledky migrace, vznik prvních státních celků, christianizace a islamizace.

Můj názor na knihu Stěhování národů a Východ Evropy:

zrušit
, Vyd. 2., česky, Vyšehrad, / Historica, Praha, 557 stran, ISBN: 9788074293061
TOPlist