poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Císařovna Alžběta a její dcery: [ze života císařské rodiny]

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Zajímavá publikace o potomcích císaře Františka Josefa I. a císařovny Alžběty (Sissi) sahá až do dnešní doby. Začíná narozením dcery Žofie v roce 1955. O rok později se narodila arcivévodkyně Gisela.…
Zajímavá publikace o potomcích císaře Františka Josefa I. a císařovny Alžběty (Sissi) sahá až do dnešní doby. Začíná narozením dcery Žofie v roce 1955. O rok později se narodila arcivévodkyně Gisela. Když po smrti dvouleté Žofie konečně přišel na svět vytoužený syn a dědic, korunní princ Rudolf, radoval se s císařským dvorem celý národ. Až po dalších deseti letech spatřila světlo světa arcivévodkyně Marie Valérie, císařovnino "uherské dítě", jak ji matka ráda nazývala. Marie Valérie byla matčiným miláčkem, jí především věnovala všechnu lásku a pozornost. Žádné jiné z dětí také nikdy nebrala s sebou na cesty. Giselu rodiče provdali v šestnácti letech a její manželství nepatřilo k příliš šťastným.
Autorka, známá historička Martha Schadová, založila svou publikaci nejen na literatuře, ale také na studiu dokumentů ze soukromých archivů císařské rodiny. Seznamuje čtenáře s poměry v císařské rodině a přináší řadu méně známých informací o sebevraždě korunního prince Rudolfa i atentátu na císařovnu. Cituje mnohé úryvky z rodinné korespondence a doprovází je četnými reprodukcemi obrazů a fotografií i některými básněmi z pera císařovny i Marie Valérie. Čtenáři se seznámí i s osudy vnoučat a pravnoučat císařského páru a z textu i připojeného rodokmenu poznají, jak se rodina ve dvacátém století rozrostla.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2006, česky, Ikar, V Praze

Narození všech čtyř dětí - Žofie, Gisely, Rudolfa a Marie Valérie. Předčasná smrt prvorozené Žofie, láskyplné soužití sourozenců Gisely a Rudolfa. Podrobné životopisy arcivévodkyň Gisely a Marie Valérie a osudy jejich potomků. Zmínka o sebevraždě

Pro vydání: Vyd. 1., 2006, česky, Ikar, V Praze

Narození všech čtyř dětí - Žofie, Gisely, Rudolfa a Marie Valérie. Předčasná smrt prvorozené Žofie, láskyplné soužití sourozenců Gisely a Rudolfa. Podrobné životopisy arcivévodkyň Gisely a Marie Valérie a osudy jejich potomků. Zmínka o sebevraždě korunního prince Rudolfa a atentátu na císařovnu Alžbětu. Německá historička čerpala ze soukromých archivů císařské rodiny. Text prokládá úryvky z rodinné korespondence, fotografiemi a básněmi Alžběty a Marie Valérie. V závěru je připojen rodokmen, seznam literatury a jmenný rejstřík.

Životy potomků císaře Františka Josefa I. a císařovny Alžběty Bavorské, zejména jejich dcer Gisely a Marie Valérie

Životy potomků císaře Františka Josefa I. a císařovny Alžběty Bavorské, zejména jejich dcer Gisely a Marie Valérie.

Můj názor na knihu Císařovna Alžběta a její dcery:

zrušit
TOPlist