poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Žltí vtáci

Další autoři: Adriana Komorníková (překladatel), Adriana Komorníková

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Žltí vtáci sú Powersovým románovým debutom, za ktorý už získal niekoľko renomovaných literárnych cien: The Guardian First Book Award za najlepšiu prvotinu roka, The PEN/Hemingway Award za najlepšiu…
Žltí vtáci sú Powersovým románovým debutom, za ktorý už získal niekoľko renomovaných literárnych cien: The Guardian First Book Award za najlepšiu prvotinu roka, The PEN/Hemingway Award za najlepšiu prvotinu roka v kategórii beletria, a za francúzsky preklad prestížnu cenu Prix littéraire du Monde v kategórii zahraničný román. Vo svojom diele čerpá z vlastnej skúsenosti vojaka v nasadení vo vojnovej oblasti.

Ako povedal v rozhovore pre britský denník The Guardian: „Jedným z dôvodov, prečo som túto knihu napísal, bol, že ľudia sa ma neustále pýtali: 'Aké to tam bolo?' … Zdalo sa, že to však nebola otázka nedostatku informácií. Tých bolo naokolo veľa. To, čo ľudia naozaj chceli vedieť, bolo, ako som to cítil, fyzicky, emočne a psychologicky. Preto som [túto knihu] napísal.”

Žltí vtáci sú knihou o silnom priateľstve na pozadí hrôzostrašnosti a brutality vojny. Je to príbeh o prežití, ľudskosti, krehkosti človeka, o emóciách a v neposlednom rade o vojne, ktorá sa vedie na iných frontoch: v domovoch vojakov, v mysliach matiek.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. Vyd., 2014, slovensky, Artforum, Bratislava

Psychologický válečný román současného amerického básníka vychází z jeho vlastních zkušeností z vojenských operací v Iráku na počátku 21. století.

Recenze: Americký voják z Iráku napsal román. Líčí v něm minometné útoky i návrat domů

Debutový román amerického vojáka Kevina Powerse, který zažil válku v Iráku a po návratu o ní napsal román, v zahraničí sbírá dobré ohlasy. Kritička deníku New York Times jej v roce 2002 označila za jednu z deseti knih roku.
Tomáš Weiss, 24. července 2014, art.iHNed.cz

Recenze: Ak teraz zomrieš ty, je menšia šanca, že zomriem ja

Jedno je prežiť absurdnosť vojny a celkom iné je vedieť o nej napísať zrozumiteľne, pútavo, na umeleckej úrovni a hlavne pravdivo. Takto o nej píše Kevin Powers, ktorý slúžil ako ostreľovač zabezpečujúci pyrotechnikov, odstraňujúcich po domácky…
Danica Hollá, 6. června 2014, sme.sk

Můj názor na knihu Žltí vtáci:

zrušit
Originál: Yellows birds (anglicky)
, 1. Vyd., slovensky, Artforum,, Bratislava, 203 stran, ISBN: 9788081500497
TOPlist