poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Nejostřejší pokrmy tatarské kuchyně: román

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme 185 podobných knih:

Názory ostatních čtenářů

Bubko 25.9.2012 03:00

Fantastická kniha od začiatku do konca!!! Úplným originálom je rozprávač – odvážna tatárska babička, napoly monštrum, napoly svätica. Treba si to prečítať!!!

Co o knize říká nakladatel:

Svérázné dílo o osudech tří žen, které spolu byly nedobrovolně a zároveň nerozlučitelně svázány v průběhu téměř tří desetiletí na ose Východ – Západ.
Na druhé straně Uralu panuje skrytý matriarchát,…
Svérázné dílo o osudech tří žen, které spolu byly nedobrovolně a zároveň nerozlučitelně svázány v průběhu téměř tří desetiletí na ose Východ – Západ.
Na druhé straně Uralu panuje skrytý matriarchát, Rusové se zdráhají užívat exotická jména a krásná Tatarka Rosalinda se cítí příliš mladá, než aby byla babičkou. Pokus o potrat u její dcery Zulfie se ale nezdaří, a tak se narodí Aminat. Despotická Rosalinda stojí poprvé v životě tváří v tvář stvoření, které skrznaskrz miluje. Po zhroucení Sovětského svazu zavede Rosalindina vůle přežít všechny tři ženy do Německa. Tady je Tatarka tou vůbec nejvášnivější babičkou všech dob – a čtenář svědkem neslýchaných příhod a komických scén.
Alina Bronsky vypráví příběh o dospívání dívenky pohybující se mezi nešťastnou matkou a sebestřednou babičkou, o životě mezi třemi kulturami, o třech desetiletích plných ran osudu a překvapivých obratů, o zapomenutých tajemstvích tatarské kuchyně – s hrdinkou, která i jako uklízečka v Německu stále tahá za všechny nitky.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2011, česky, Jota, V Brně

Tatarka Rosalinda je žena s pevnými zásadami a jasným názorem na život. Bohužel nejen vlastní. Tak se stane, že ji po mnoha letech opustí muž, který jejímu jednání už nedokáže vzdorovat, vlastní dcera se jí bojí a vnučka vyhrožuje, že nebude mít ráda

Pro vydání: Vyd. 1., 2011, česky, Jota, V Brně

Tatarka Rosalinda je žena s pevnými zásadami a jasným názorem na život. Bohužel nejen vlastní. Tak se stane, že ji po mnoha letech opustí muž, který jejímu jednání už nedokáže vzdorovat, vlastní dcera se jí bojí a vnučka vyhrožuje, že nebude mít ráda zlou babičku. Přese všechny nepříznivé vlivy se ale neuvěřitelně schopné Rosalindě podaří získat zpět ztracenou vládu nad rodinou, tedy aspoň její ženskou částí. Dceru i s vnučkou po zhroucení Sovětského svazu donutí opustit rodnou vlast a vycestovat do Německa. A tady se tatarská babička dostává opravdu do varu.

Román současné ruské autorky, ve kterém neobvyklou formou vypráví příběh jedné rodiny, resp. její podstatné části. Hlavní hrdinka se netají tím, že v její domácnosti panuje matriarchát, navíc si až do osudné chvíle neuvědomuje svou totální tyranii

Román současné ruské autorky, ve kterém neobvyklou formou vypráví příběh jedné rodiny, resp. její podstatné části. Hlavní hrdinka se netají tím, že v její domácnosti panuje matriarchát, navíc si až do osudné chvíle neuvědomuje svou totální tyranii.

Recenze: Alina Bronsky: Nejostřejší pokrmy tatarské kuchyně.

„Mou hlavní motivací je psát knihy, jaké, jak se mi zdá, doposud nebyly napsány,“ říká mladá německá autorka Alina Bronsky v jednom rozhovoru. A skutečně, nemůžu si vybavit román, k němuž bych nedávno česky vydané Nejostřejší pokrmy tatarské kuchyně…
Marie Voslářová, 17. února 2012, iLiteratura.cz

Můj názor na knihu Nejostřejší pokrmy tatarské kuchyně:

zrušit
Originál: Schärfsten Gerichte der tatarischen Küche (německy)
, Vyd. 1., česky, Jota,, V Brně, 217 stran, ISBN: 9788072179435
TOPlist