poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

William Wallace - statečné srdce: statečné srdce

Další autoři: Adam Růžek

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Kdysi dávno bývalo Skotsko perlou severu. Mocnou říší hrdých mužů a statečných žen. Jenže ty časy patří minulosti a příběhům.
Nyní je království hračkou mocných, kteří neváhají zradit svou zemi a národ…
Kdysi dávno bývalo Skotsko perlou severu. Mocnou říší hrdých mužů a statečných žen. Jenže ty časy patří minulosti a příběhům.
Nyní je království hračkou mocných, kteří neváhají zradit svou zemi a národ cizímu králi. Angličané to dobře vědí a pod rouškou nabídky pomoci si připravují půdu pro vlastní krutovládu. Jenže stejně jako se šíří násilí a nespravedlnost, v temných lesích, strmých horách a stísněných městečkách se probouzí hrdinství a ochota bojovat za téměř ztracený sen. Sen o cti a právu. O svobodném Skotsku. Tím, kdo bude za tento sen bojovat, je William Wallace. To on dá statečným srdcím směr, odvážným pažím sílu. To on se stane Ochráncem Skotska.
Jenže ne dnes. Zatím to není válečník ani postrach Anglie. Zatím je to prostý muž toužící po lásce své ženy a bezpečí své rodiny. Blíží se však den, kdy se všechna přání, všechna víra v dobro a slovo rytířů a odhodlání žít v míru, obrátí v prach…
Jack Whyte přináší nezapomenutelný historický román o prostém muži, z něhož se stane legenda ve válce, kterou si nepřál. Je to příběh o krutém kole dějin drtícím nevinné, o statečnosti a zradě, o lásce i pomstě. Ale především je to příběh o muži, který ztratil vše, aby jiní vše získali!

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2013, česky, Deus, Praha

Příběh Williama Wallace vypráví jeho bratranec James, který ho před popravou jako duchovní navštíví v kobce, kde je William uvězněn. James nachází zmučeného, ale v nitru nezlomeného a vzdorného člověka, připoutaného řetězy ke zdi vězeňské cely. Před

Pro vydání: 1. vyd., 2013, česky, Deus, Praha

Příběh Williama Wallace vypráví jeho bratranec James, který ho před popravou jako duchovní navštíví v kobce, kde je William uvězněn. James nachází zmučeného, ale v nitru nezlomeného a vzdorného člověka, připoutaného řetězy ke zdi vězeňské cely. Před Jamesem znovu vyvstává Williamův osud, jenž ho z prostého venkovského statkáře mění v nebezpečného bojovníka. Začíná se utvářet tehdy, když zpupný anglický šlechtic s bandou opilých mužů víceméně z rozmaru zavraždí Williamovu sedmiletou sestru a jeho rodiče. William se tak osobně seznámí s krutostí a arogancí národa, jenž se chystá ovládnout ostrovní říši, a jeho nenávist jde tak daleko, že se postaví do čela divokých skotských válečníků, kteří podobně jako on cítí opovržení vůči kruté anglické nadvládě. Původně malá Williamova jednotka se postupně rozrůstá a brzy dosáhne takového počtu, že se může utkat i s anglickou armádou. Porazí jí v proslulé bitvě u Stirlingu, poté se však Williamův úděl značně zkomplikuje a nakonec ho dovede až k hořkému konci...

Historický román zachycuje tragický příběh skotského národního hrdiny Williama Wallace, který na přelomu třináctého a čtrnáctého století vedl války za nezávislost proti anglickému království.

Historický román. Nezapomenutelný příběh o prostém muži, z něhož se stane legenda ve válce, kterou si nepřál. Vyprávění o krutém kole dějin drtícím nevinné, o statečnosti a zradě, o lásce i pomstě. Ale především příběh muže, který ztratil vše, aby jiní vše získali!

Můj názor na knihu William Wallace - statečné srdce:

zrušit
Originál: Forest laird (anglicky)
, 1. vyd., česky, Deus,, Praha, 450 stran, ISBN: 9788087374979
TOPlist