poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Esoteric Prague.

Cubist Prague : four ingenious architects, the only Cubist café in the world, little gems of houses /

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Four ingenious architects
The only Cubist café in the world
Little gems of houses
It would be hard to find on the world’s cultural map a place where so many exceptional artists emerged at once as they…
Four ingenious architects
The only Cubist café in the world
Little gems of houses
It would be hard to find on the world’s cultural map a place where so many exceptional artists emerged at once as they did in Bohemia at the beginning of the 20th century. There is a good explanation for it. Many talented students studying in Vienna, as well as young artists with experience from Munich and Paris, came back to Prague between the years of 1900—1914. Consequently, it inimitably connected Prague with the revolutionary change in Western Europe’s visual arts. These artists admired Cubism as a completely new perspective on life and were kindred spirits with Pablo Picasso and Georges Braque.
This unique atmosphere brought forth architects searching for unprecedented ways and wanting to incorporate this new ideological movement in architecture. There were only four of them: Pavel Janák, Josef Go, Josef Chochol and Vlastislav Hofman. Prague was mesmerized with Cubism, a new style that was reflected in visual arts, crafts, applied arts and furniture; only Cubist buildings were missing. In the end, several dozens of Cubist houses were built and are so unparalleled that they can be found in every art history and to this day are admired by people from all over the world. Prague Cubist architecture is a timeless and singular phenomenon, a true symbol of modern thinking of the beginning of the 20th century.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 2014, anglicky, Eminent, Prague

Kniha je velmi přehledně členěna na úvodní obecnou část o kubismu jako uměleckém směru v malířství i v architektuře a dále na kapitoly o kubistických stavbách v jednotlivých částech Prahy. Autor vybral čtyři naše nejznámější kubistické architekty a zařadil

Pro vydání: 2014, anglicky, Eminent, Prague

Kniha je velmi přehledně členěna na úvodní obecnou část o kubismu jako uměleckém směru v malířství i v architektuře a dále na kapitoly o kubistických stavbách v jednotlivých částech Prahy. Autor vybral čtyři naše nejznámější kubistické architekty a zařadil do knihy i jejich medailony (J. Chochol, J. Gočár, P. Janák, V. Hofman). Z lokalit je zařazeno centrum města, Vyšehrad, Holešovice a Letná, Hradčany, Dejvice a Bubeneč. Kromě známých kubistických domů (dům U Černé Matky Boží, Diamant atd.) jsou zařazeny i stavby v duchu rondokubismu (např. Legiobanka). Kromě domů, budov a paláců autor věnoval pozornost i mostům, kašnám, lucerně, kiosku, dřevěným domkům. Každá stať je vybavena fotografiemi, kromě exteriéru zachycují i zajímavé architektonické detaily a pohledy do interiérů. V závěru bibliografie a rejstřík.

Pěkně fotograficky vybavená publikace v angličtině přináší informace o uměleckém směru kubismu a o jeho využití v pražské architektuře na počátku 20. století.

Můj názor na knihu Esoteric Prague. / Cubist Prague : four ingenious architects, the only Cubist café in the world, little gems of houses /:

zrušit
Originál: Praha esoterická - Kubistická Praha, Kubistická Praha (česky)
, anglicky, Eminent,, Prague, 199 stran, ISBN: 9788072814695
TOPlist