poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Velké příběhy světových dějin: 365 dní v roce, 365 dramatických událostí

Další autoři: Bruce Carrick (autor), Blanka Augustínová (překladatel), Bruce Carrick

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Některá historická data v kalendáři jsou už věhlasná a mnoho lidí si je opakovaně připomíná, ale jsou také dějinné události, které unikají naší pozornosti, ač by si to zasloužily!
Tři sta šedesát pět…
Některá historická data v kalendáři jsou už věhlasná a mnoho lidí si je opakovaně připomíná, ale jsou také dějinné události, které unikají naší pozornosti, ač by si to zasloužily!
Tři sta šedesát pět dnů v roce, opravdu v každém z nich se stalo něco skvělého, velice důležitého, co si zaslouží zůstat v lidské paměti? Autoři této knížky dokazují, že tomu tak skutečně je. Shromáždili takové události, zpracovali je do krátkých, velice zajímavých příběhů a ty zasadili do obecnějšího kontextu. Vysvětlují, proč se to či ono událo, a objevují pozoruhodné detaily ze života a činů slavných osobností, jež utvářely dějiny. Dramatické činy politiků, státníků, vojevůdců, filozofů, vědců i umělců, známých mužů a žen a mnohdy ještě dětí byly logicky spojeny s během světa.
Kniha zaujme i potěší každého, kdo má pocit, že by o dějinách měl vědět přece jen něco víc.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 2006, česky, Víkend, [Líbeznice]

Příběhy jsou uspořádány podle jednotlivých dní v roce (od ledna do prosince) nikoli podle let. Výklad událostí je velice stručný, bez dalšího vysvětlení, často bez jakýchkoli předcházejících nebo následných souvislostí; příběhy se v drtivé většině týkají

Pro vydání: 2006, česky, Víkend, [Líbeznice]

Příběhy jsou uspořádány podle jednotlivých dní v roce (od ledna do prosince) nikoli podle let. Výklad událostí je velice stručný, bez dalšího vysvětlení, často bez jakýchkoli předcházejících nebo následných souvislostí; příběhy se v drtivé většině týkají západní Evropy a Ameriky. Jde zejména o významné osobnosti těchto oblastí, nebo o místa, války, bitvy, politická uskupení, objevy atd., jen nepatrný zlomek událostí se věnuje jiným zemím a pokud ano, tak jen v souvislosti s hlavním tématem knihy. U každého příběhu je na závěr připojena poznámka, jaké další (z hlediska autorů méně významné) události se toho dne přihodily.

Soubor vybraných, chronologicky uspořádaných, ale jinak nesouvisejících příběhů a událostí světových dějin

Soubor vybraných, chronologicky uspořádaných, ale jinak nesouvisejících příběhů a událostí světových dějin.

Můj názor na knihu Velké příběhy světových dějin:

zrušit
Originál: 365 great stories from history for every day of the year (anglicky)
, česky, Víkend,, [Líbeznice], 575 stran, ISBN: 8086891461
TOPlist