poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Hrozba z moře klidu

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Základna Tranquillity je stálá měsíční základna sloužící kmírovému vědeckému výzkumu. Její odvrácenou tváří je Hnědý sokol – lunární atomová základna vytvořená za vlády Trumana a Eisenhowera, osazená…
Základna Tranquillity je stálá měsíční základna sloužící k mírovému vědeckému výzkumu. Její odvrácenou tváří je Hnědý sokol – lunární atomová základna vytvořená za vlády Trumana a Eisenhowera, osazená šesti raketami s atomovými hlavicemi.

A teď je studená válka u konce. Americký kosmický program se stává obětí politiků a základna Tranquillity, už dlouho opuštěná, má, být prodána vzmáhajícímu se německému průmyslovému koncernu König Selenen GmbH. A tak má proběhnout symbolická poslední mise, kdy budou rakety zneškodněny a základna předána Němcům.

Velitelem má být Gene Parnell, astronaut-průkopník, který před mnoha lety rakety na základnu dopravil. Ale velmi rychle zjišťuje, že někdo jiný má s Hnědým sokolem své vlastní plány. Kdo je to? Komu může Parnell věřit? Veterán kosmického programu rozehrává smrtící hru s neznámými teroristy. Sázka je velká: budoucnost planety Země.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2004, česky, Laser / SF, sv. 147, Plzeň

Autor používá autentická jména známých politiků a astronautů, ale podle něj se dějiny vyvíjely poněkud odlišně. Dobývání vesmíru započalo již na konci 2. světové války a během 50. a 60. let bylo ze strany USA podřízeno vojenským účelům.

Pro vydání: Vyd. 1., 2004, česky, Laser / SF, sv. 147, Plzeň

Autor používá autentická jména známých politiků a astronautů, ale podle něj se dějiny vyvíjely poněkud odlišně. Dobývání vesmíru započalo již na konci 2. světové války a během 50. a 60. let bylo ze strany USA podřízeno vojenským účelům. Píše se rok 1995, NASA je v krizi, odříznuta od financí, ruský kosmický program je v troskách a na vedoucí pozici se dostává ESA v čele s německou firmou. Využití vesmíru začíná probíhat na čistě komerční bázi. USA vypouštějí poslední raketu na misi, která má předat měsíční základnu do rukou německé firmy. Velitel mise Gen Parnell ručí i za likvidaci šesti raket s jadernými hlavicemi, které na stanici zůstaly ještě z dob studené války. Mezi posádkou je však někdo, kdo má se zbraněmi své vlastní plány a Gen musí teroristy včas odhalit a zabránit katastrofě. Zajímavá sci-fi s napínavou zápletkou, na které se projevuje výrazný vliv R. Heinleina.

Sci-fi román popisuje alternativní historii Spojených států a především amerického kosmického programu

Sci-fi román popisuje alternativní historii Spojených států a především amerického kosmického programu.

Můj názor na knihu Hrozba z moře klidu:

zrušit
Originál: Tranquillity alternative (anglicky)
, Vyd. 1., česky, Laser, / SF, sv. 147, Plzeň, 351 stran, ISBN: 8071931683
TOPlist