poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Falešný asistent na křídlech parlamentu

Další autoři: Klára Samková-Veselá (autor), Klára Samková

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Dnes již mediálně známý příběh Lukáše Kohouta alias falešného asistenta poslance ČSSD Jana Kavana, který pod hlavičkou sněmovny zdarma procestoval značnou část světa, není jen karikaturním obrazem…
Dnes již mediálně známý příběh Lukáše Kohouta alias falešného asistenta poslance ČSSD Jana Kavana, který pod hlavičkou sněmovny zdarma procestoval značnou část světa, není jen karikaturním obrazem mazaného podvodníčka a recesisty, kterému kdekdo naletěl, ale především pokřiveným zrcadlem naší společnosti i české politické scény. Poukazuje na neuvěřitelnou lhostejnost lidí a očividné nedostatky v systému státní správy.
Vypovídá do jisté míry i o neuspokojivých výsledcích současného systému náhradní rodinné péče a základního školství u nás. Je důkazem toho, čeho se můžeme nadít s dnešními dětskými domovy a zvláštními školami: Lukáš Kohout je totiž adoptované dítě, kterého společnost, místo aby mu pomohla, strčila do zvláštní školy. Jen díky nezměrné oběti a lásky jeho adoptivní matky, se dnes stát nemusí s výsledky svého "pedagogického úsilí" v případě Lukáše Kohouta vypořádávat se závažnou trestnou činností, ale pouze tak, jak je popsáno v této knize - způsobem, který nepostrádá jisté satirické aspekty.

Dne 7. 4. 2006 byl nad "létajícím falešným asistentem sněmovny" vynesen definitivní verdikt. Za cestování po světě na útraty parlamentu mu Městský soud v Praze vyměřil 28 měsíců s pětiletou podmínkou. Odvolací soud tak o čtyři měsíce zpřísnil původní rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 1. Zároveň Lukáši Kohoutovi přidal povinné návštěvy u kurátora. Firmě, na které podvodně vylákal letenky, musí podle rozhodnutí soudu uhradit škodu přes 470 000 korun. O případných dalších finančních nárocích vznesených touto firmou má podle soudu rozhodnout civilní řízení.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2006, česky, Ikar, V Praze

Vzpomínky falešného asistenta poslance Jana Kavana přibližují zážitky ze "zahraničních služebních cest".

Pro vydání: Vyd. 1, 2006, česky, Ikar, V Praze

Vzpomínky falešného asistenta poslance Jana Kavana přibližují zážitky ze "zahraničních

Pro vydání: Vyd. 1., 2006, česky, Ikar, V Praze

Vzpomínky falešného asistenta poslance Jana Kavana přibližují zážitky ze "zahraničních služebních cest".

Pro vydání: Vyd. 1, 2006, česky, Ikar, V Praze

Vzpomínky falešného asistenta poslance Jana Kavana přibližují zážitky ze "zahraničních služebních cest"

Můj názor na knihu Falešný asistent na křídlech parlamentu:

zrušit
TOPlist