poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Červené barety

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Kniha je tématicky rozdělena do dvou částí. V první se autor zabývá historií našeho výsadkového vojska a stručně i vývojem této zbraně obecně. Můžeme se zde tedy dočíst nejen o počátečním neúspěšném…
Kniha je tématicky rozdělena do dvou částí. V první se autor zabývá historií našeho výsadkového vojska a stručně i vývojem této zbraně obecně. Můžeme se zde tedy dočíst nejen o počátečním neúspěšném pokusu vytvořit u nás první jednotku vojenských parašutistů v letech 1938 - 39, o našich výsadkářích za druhé světové války, o poválečném budování čs. výsadkového vojska a některých zajímavostech, jako například o sovětské zásilce tisícovky "nových" padáků s výrobními značkami zatřenými barvou, aby se nedalo zjistit jejich skutečné stáří, ale i o zahraničních pokusech použít parašutisty v 1. světové válce, o meziválečném období a například o vysazení parašutistů u Arnhemu.
Druhá část knihy je věnována vzpomínkám autora, ve kterých s humorem, ale rovněž s neobvyklou přímočarostí líčí své osudy v armádě i mimo ni.
Kniha je, kromě fotografií, doplněna přílohami a poznámkovým blokem.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. české vyd. [i.e. 2. vyd.], 2003, česky, Naše vojsko, Praha

Autor je bývalý výsadkář a vojenský historik. První část knihy je věnována historii našeho vojenského parašutismu od prvních pokusů ve třicátých letech až po současnost. Druhá, obsáhlejší část je zajímavým vzpomínáním autora

Pro vydání: 1. české vyd. [i.e. 2. vyd.], 2003, česky, Naše vojsko, Praha

Autor je bývalý výsadkář a vojenský historik. První část knihy je věnována historii našeho vojenského parašutismu od prvních pokusů ve třicátých letech až po současnost. Druhá, obsáhlejší část je zajímavým vzpomínáním autora (typického "osmašedesátníka") na vojenskou kariéru od padesátých let až do propuštění z armády i na jeho osudy za normalizace. Kniha je doplněna obsáhlou fotografickou přílohou.

Kniha podrobně mapuje historii československého výsadkového vojska a úlohu parašutistů v dějinách armády.

Můj názor na knihu Červené barety:

zrušit
TOPlist