poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Andělé strážní

Další autoři: Luisa Robovská (překladatel)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

V lesíku na stockholmském předměstí Midsommarkransen je nalezeno zahrabané a rozřezané tělo mladé ženy, kterou se podaří identifikovat jako studentku Rebecku Trolleovou, která už je dva roky…
V lesíku na stockholmském předměstí Midsommarkransen je nalezeno zahrabané a rozřezané tělo mladé ženy, kterou se podaří identifikovat jako studentku Rebecku Trolleovou, která už je dva roky pohřešovaná.

Zatímco vyšetřovací tým Alexe Rydha pátrá po tom, proč Rebecku potkal tak hrozný osud, dojde na místě činu k dalším nálezům odhalujícím několik desítek let stará tajemství. Kdosi se opakovaně vracel do lesa, aby tu před okolním světem ukryl své oběti.

V domově důchodců sedí němá spisovatelka dětských knížek. Její jméno se opakovaně objevuje v policejním vyšetřování vražd v Midsommarkransenu, ale ona se uzavřela do svého ticha. Stopy vedou k té nejtemnější pravdě a Fredrika Bergmanová s Pederem Rydhem jsou neúprosně vtaženi do událostí kolem hrobu a smrti mladé studentky. Fredrika je navíc postavena před těžké dilema, když se ve vyšetřování objeví i jméno jejího milence Spencera.
Může být Spencer opravdu součástí řešení této hádanky? A jakou roli tu vlastně hraje němá spisovatelka?

Případ je stále temnější a jeho rozřešení se blíží, až nakonec zbývá pouze jedna otázka: Kdo se tentokrát stane vrahovou obětí, až se opět vrátí do Midsommarkransenu?

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2014, česky, Kniha Zlin / Fleet, sv. 54, Zlín

Vyšetřovací tým Alexe Rechta s osvědčeným kriminalistou Pederem Rydhem a Frederikou Bergmanovou, vracející se znovu do služby z mateřské dovolené, řeší případ vraždy mladé studentky Rebecy, jejíž zohavené tělo bylo nalezeno po

Pro vydání: Vyd. 1., 2014, česky, Kniha Zlin / Fleet, sv. 54, Zlín

Vyšetřovací tým Alexe Rechta s osvědčeným kriminalistou Pederem Rydhem a Frederikou Bergmanovou, vracející se znovu do služby z mateřské dovolené, řeší případ vraždy mladé studentky Rebecy, jejíž zohavené tělo bylo nalezeno po dvouletém pohřešování. A nejedná se o jedinou vraždu. Stopy vedou k němé spisovatelce dětských knížek, která byla v minulosti odsouzena za smrt svého partnera a syna, navíc ještě obviněna z autorství veřejnost pohoršujícího brutálního textu, ale také k záhadnému filmovému klubu Andělé strážní. Případ zasáhne členy vyšetřovacího týmu více, než kdokoliv mohl předpokládat, a ovlivní navždy i jejich osobní životy.

Švédský kriminální román řeší případ zavražděné studentky, která začala pátrat po tajemství bývalé spisovatelky dětských knížek a zaplatila za to cenu nejvyšší.

Recenze: Stala se mladá dívka obětí masového vraha?

Abych však nepsala jen o postavách... Andělé strážní přinášejí velice napínavý příběh se silnými emocemi. Ty cloumají nejen našimi hrdiny, ale i čtenářem. Autorka dokáže vyvolat strach, vztek i bezmoc. Postupně spolu s našimi vyšetřovateli…
Sabina Huřťáková Hašková, 1. července 2015, VašeLiteratura.cz

Můj názor na knihu Andělé strážní:

zrušit
Originál: Änglavakter (švédsky)
, Vyd. 1., česky, Kniha Zlin, / Fleet, sv. 54, Zlín, 506 stran, ISBN: 9788074731549
TOPlist