poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Tygře, tygře: memoáry

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Malá Margaux se jednoho dne seznámí na plovárně s Peterem Curranem. Je jí sedm let, jemu jednapadesát. Peter dívenku i její matku pozve na návštěvu. Margaux je okouzlená světem exotických domácích…
Malá Margaux se jednoho dne seznámí na plovárně s Peterem Curranem. Je jí sedm let, jemu jednapadesát. Peter dívenku i její matku pozve na návštěvu. Margaux je okouzlená světem exotických domácích mazlíčků, hraček a také nádhernou zahradou. Duševně nemocnou matku péče o dcerku vyčerpává a je ráda, že Peter zahrnuje děvčátko pozorností a vytváří mu pohádkový svět. Postupem času si Peter uzurpuje roli Margauxina kamaráda, otce i milence a brzy ji zcela ovládá. Citlivé dítě s bujnou fantazií se promění v uzavřenou mladou ženu na pokraji sebevraždy. Když je Margaux dvaadvacet let, nemocný a výčitkami svědomí sužovaný šestašedesátiletý Peter se zabije.
Naprosto mimořádně působivá autobiografie přináší hluboké sondy do psychiky zneužívané dívky, která ve svých pamětech polidštila pedofila, a tím odkryla jeho zločin v mnohem děsivějším světle.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2011, česky, Jota, Brno

Margaux, dcera uzurpátorského, nevlídného otce a nemocné depresivní matky se ve svých sedmi letech na plovárně seznámila s rodinou sympatického staršího muže, Petera. Matka začne s dcerou Peterovu rodinu navštěvovat a vděčně Petera nechá, aby se Margaux

Pro vydání: Vyd. 1., 2011, česky, Jota, Brno

Margaux, dcera uzurpátorského, nevlídného otce a nemocné depresivní matky se ve svých sedmi letech na plovárně seznámila s rodinou sympatického staršího muže, Petera. Matka začne s dcerou Peterovu rodinu navštěvovat a vděčně Petera nechá, aby se Margaux věnoval. Peter je přívětivý, vnímavý, citlivý, chápe holčiččin dětský svět, dovede s ní hrát její fantazijní hry, je zhnusen chováním jejího autoritářského otce, on sám je k Margaux maximálně něžný a přál by si, aby byla ona něžná na něj. Což jí nedělá problém, neboť je to jediný člověk, který je na ni opravdu hodný. Postupně ji tak Peter zcela ovládne a jeho samého zcela pohltí vášeň k vděčné dívence. Ve dvanácti je sice platonicky zamilovaná do Peterova nevlastního sedmnáctiletého syna, s Peterem ale prožívá vztah velmi neplatonický a ohledně sexu už ví naprosto vše a umí to používat. Vztah vzbuzuje určitou pozornost okolí i rodičů, pravé pozadí se však oběma daří nečekaně snadno a dlouho skrývat. Když je Margaux dvaadvacet, Peter, plný vyčitek, spáchá sebevraždu a Margaux se začíná vymaňovat z podivného "zakletí", v němž léta žila. Kniha je pro ni analýzou vlastní duše i neutěšených rodinných vztahů a upozorňuje na to, jak snadné je dostat dítě do situace, v níž podlehne a stane se závislé.

Jaké cesty, vztahy, rodinné vazby vedou k osudu "Lolitky" - tedy k erotickému vztahu nedospělé dívky a staršího muže?

Můj názor na knihu Tygře, tygře:

zrušit
TOPlist