poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Matematické vzorce

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 4., V nakl. Academia 1. (reprint), 2006, česky, Academia, Praha

Nejdůležitější definice, věty, metody a vzorce ze základních oborů užité matematiky. Názorný výklad pojmů a řešené příklady.

Pro vydání: 3. revid. vyd., 2000, česky, Mladá fronta, Praha

Příručka je určena každému, kdo

Pro vydání: Vyd. 4., V nakl. Academia 1. (reprint), 2006, česky, Academia, Praha

Nejdůležitější definice, věty, metody a vzorce ze základních oborů užité matematiky. Názorný výklad pojmů a řešené příklady.

Pro vydání: 3. revid. vyd., 2000, česky, Mladá fronta, Praha

Příručka je určena každému, kdo potřebuje rychlou a přesnou informaci ze základních oblastí aplikované matematiky (studujícím středních škol, technických vysokých škol atd.) Kromě základů matematické logiky a teorie množin obsahuje aritmetiku a elementární algebru, rovnice a nerovnice, základní funkce, procentový a úrokový počet, vektorový a maticový počet, elementární geometrii, rovinnou a sférickou trigonometrii, analytickou geometrii v rovině a prostoru, diferenciální a integrální počet, diferenciální geometrii, obyčejné a parciální diferenciální rovnice, posloupnosti a řady, Fourierův integrál a Laplaceovu transformaci, počet pravděpodobnosti a matematickou statistiku, lineární optimalizaci, logickou (spínačovou) algebru a vzorce z regulační techniky. Je doplněna přehledem matematických znaků a symbolů, stručnými matematickými tabulkami, seznamem literatury ke každé obsažené oblasti matematiky a věcným rejstříkem.

Nejdůležitější definice, věty, metody a vzorce ze základních oborů užité matematiky

Příručka je určena každému, kdo potřebuje rychlou a přesnou informaci ze základních oblastí aplikované matematiky (studujícím středních škol, technických vysokých škol atd.) Kromě základů matematické logiky a teorie množin obsahuje aritmetiku a elementární algebru, rovnice a nerovnice, základní funkce, procentový a úrokový počet, vektorový a maticový počet, elementární geometrii, rovinnou a sférickou trigonometrii, analytickou geometrii v rovině a prostoru, diferenciální a integrální počet, diferenciální geometrii, obyčejné a parciální diferenciální rovnice, posloupnosti a řady, Fourierův integrál a Laplaceovu transformaci, počet pravděpodobnosti a matematickou statistiku, lineární optimalizaci, logickou (spínačovou) algebru a vzorce z regulační techniky. Je doplněna přehledem matematických znaků a symbolů, stručnými matematickými tabulkami, seznamem literatury ke každé obsažené oblasti matematiky a věcným rejstříkem

Nejdůležitější definice, věty, metody a vzorce ze základních oborů užité matematiky.

Pro vydání: 1. vyd, 1963, česky, SNTL / Řada teoretické lit, Praha

Dosud v našem písemnictví nevyšel přehled středoškolské matematiky, rozšířený o základní obory vyšší matematiky a navíc přihlížející k praktické potřebě. Tuto mezeru zaplňuje překlad známé německé publikace. Nalézáme v něm látku metodicky uspořádanou, mnoha příklady doplněnou a informativním rejstříkem zpřístupněnou

Můj názor na knihu Matematické vzorce:

zrušit
Originál: Mathematische Formeln (německy)
, Vyd. 4., V nakl. Academia 1. (reprint), česky, Academia,, Praha, 831 stran, ISBN: 8020014489
TOPlist