poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Davidovy hvězdy

Další autoři: Luisa Robovská (překladatel)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Jedna stará židovská pověst vypráví, že v noci se zjevuje loupeživý Papírový chlapec. Dnes už si na něj nikdo ani nevzpomene, ovšem jen do chvíle, kdy je před svými žáky a jejich rodiči zastřelen…
Jedna stará židovská pověst vypráví, že v noci se zjevuje loupeživý Papírový chlapec. Dnes už si na něj nikdo ani nevzpomene, ovšem jen do chvíle, kdy je před svými žáky a jejich rodiči zastřelen učitel Salomonovy školy ve Stockholmu. O pouhých pár hodin později zmizí cestou na tenisový trénink dva židovští chlapci.

Fredrika Bergmanová a Alex Recht stojí před jedním ze svých nejtěžších případů. Vrah, jehož pronásledují, se zdá být stejně nelítostný jako efektivní. A jeho stopy vedou až do Izraele.
Když se potom ve Stockholmu nečekaně objeví muž jménem Efraim Kiel, musí šéf Bezpečnostní policie Eden Lundell zapátrat ve své minulosti. Netrvá dlouho a dobře ukryté tajemství se blíží odhalení. Zároveň se také z několika stran objeví zmínka o Papírovém chlapci. Ale kdo to vlastně je? Že by obživl a začal si hledat nové oběti?

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2015, česky, Kniha Zlin / Fleet, sv. 79, Zlín

V Šalamounově obci je zabita učitelka a dva školáci. Způsob provedení ukazuje na židovskou pověst o tzv. Papírovém chlapci, jímž se strašily děti. Kromě týmu vyšetřovatelů ve složitém případu figuruje i bývalý policista, členka

Pro vydání: Vyd. 1., 2015, česky, Kniha Zlin / Fleet, sv. 79, Zlín

V Šalamounově obci je zabita učitelka a dva školáci. Způsob provedení ukazuje na židovskou pověst o tzv. Papírovém chlapci, jímž se strašily děti. Kromě týmu vyšetřovatelů ve složitém případu figuruje i bývalý policista, členka protiteroristické jednotky tajné služby a agent Mosadu. Prolnutím osudů všech zúčastněných a spojením současnosti s minulostí děj dospěje k nemilosrdnému finále. I pátý román Kristiny Ohlssonové je sepsán mistrovsky. Téma je sice závažné (terorismus, židovství...), ale čte se jedním dechem.

Švédský detektivní román, v němž kriminalisté Fredrika Bergmanová a Alex Recht vyšetřují několik vražd ve stockholmské židovské obci.

Recenze: Ve Stockholmu vraždí Papírový chlapec

Pro milovníky severských detektivek nebudou Davidovy hvězdy jistě žádným překvapením a po novince od Kristiny Ohlssonové okamžitě sáhnou. Kdo čte raději klasické detektivky anglického typu, bude určitě překvapen stylem psaní, akčností některých scén…
Sabina Huřťáková Hašková, 25. května 2015, VašeLiteratura.cz

Můj názor na knihu Davidovy hvězdy:

zrušit
Originál: Davidsstjärnor (švédsky)
, Vyd. 1., česky, Kniha Zlin, / Fleet, sv. 79, Zlín, 519 stran, ISBN: 9788074732935
TOPlist