poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Podkrkonoší

Další autoři: Zdeněk Novák (autor), Jiří Morávek (fotograf), Zdeněk Novák, Jiří Morávek

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Průvodce po České republice.
Podkrkonošská oblast je ideálním místem pro rodinnou turistiku, především pro výlety s malými dětmi. Kopce tu nejsou tak vysoké jako v Krkonoších, klima je mírnější a kraj…
Průvodce po České republice.
Podkrkonošská oblast je ideálním místem pro rodinnou turistiku, především pro výlety s malými dětmi. Kopce tu nejsou tak vysoké jako v Krkonoších, klima je mírnější a kraj zalidněnější. Přesto i tady najdeme místa téměř opuštěná s přírodou dosud nezdevastovanou lidskými zásahy. Hluboké lesy lákající k dlouhým procházkám jsou na začátku léta plné borůvek, na podzim si tu na své přijdou houbaři. Díky nevelkému převýšení tu najdou příhodné trasy začínající cykloturisté, v zimě pak milovníci běžek. Málo frekventované silničky a široké lesní cesty jim nabízejí dostatek možností ke sportovnímu vyžití.
Ani zájemci o kulturní památky nebudou ošizeni. Většina jich zavítá do bývalého špitálu v Kuksu, kde mohou obdivovat velkolepý záměr hraběte Šporka, který zapadlou vesničku přeměnil v jeden ze skvostů barokní architektury. Ještě starší historií je uvítá Pecka, sídlo Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic, muže, který je neodmyslitelně spojen s pobělohorskou tragédií. Zajímavé je i sledování literárních stop. Kdo by neznal básně Karla Jaromíra Erbena svázané v Kytici či povídku Václava Raise o zapadlých vlastencích. Na mnoha podkrkonošských místech si jejich tvorbu můžeme připomenout.
Děti jistě rády zavítají do zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem, aby si prohlédli především safari s africkou zvířenou. Ze Dvora to není daleko na Zvičinu, symbol kraje, odkud budete mít Podkrkonoší jako na dlani.
. Všeobecné informace . Přírodní krásy . Kulturní památky . Muzea a galerie . Praktické informace
. Místopis

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2005, česky, Olympia / Průvodce po České republice, Praha

Průvodce je rozdělen na tři části. První - všeobecná - vymezuje oblast, její geologii, podnebí, vody, rostliny a živočichy, osídlení i hospodářství. Ve druhé, turistické části, autorka nejprve upozorňuje na přístup do

Pro vydání: 1. vyd., 2005, česky, Olympia / Průvodce po České republice, Praha

Průvodce je rozdělen na tři části. První - všeobecná - vymezuje oblast, její geologii, podnebí, vody, rostliny a živočichy, osídlení i hospodářství. Ve druhé, turistické části, autorka nejprve upozorňuje na přístup do oblasti a dále vyjmenovává stavební památky (hrady, zámky, tvrze) a popisuje i městskou a lidovou architekturu. Hlavní text tvoří soupis turistických a cykloturistických tras i možnosti rekreace - zejména koupání a lyžování. V místopisné části průvodce se stručně popisují jednotlivá místa, se kterými se čtenář seznámil v předchozím oddíle. Na závěr průvodce ještě uvádí praktické informace pro turisty a návštěvníky oblasti. Knihu uzavírá abecední rejstřík míst. - Celý text provází zdařilé fotografie.

Průvodce po kraji, který je ideální jak pro rodinnou turistiku a cyklistiku, tak i pro milovníky kulturních památek

Průvodce po kraji, který je ideální jak pro rodinnou turistiku a cyklistiku, tak i pro milovníky kulturních památek.

Můj názor na knihu Podkrkonoší:

zrušit
, 1. vyd., česky, Olympia, / Průvodce po České republice, Praha, 102 stran, ISBN: 8070338636
TOPlist