poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Pražský pitaval

Další autoři: Karel Richter (editor), Karel Richter

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Toto nejznámější autorovo dílo vyšlo poprvé v Berlíně roku 1931 a čeští čtenáři ho poznávali z překladu o dva roky později. "Zuřivého reportéra" inspiroval francouzský právník Gayot de…
Toto nejznámější autorovo dílo vyšlo poprvé v Berlíně roku 1931 a čeští čtenáři ho poznávali z překladu o dva roky později. "Zuřivého reportéra" inspiroval francouzský právník Gayot de Pitaval, který v roce 1734 vydal zajímavé soudní případy své doby. Kisch však pouze nenapodobil svého proslulého předchůdce a neomezil se jen na popis kriminálních příběhů. Pozorně naslouchal příběhům stárnoucího popravčího, který sloužil za Rakouska i za republikánských časů, stejně jako vysloužilému rakousko-uherskému generálovi, jenž mu osvětlil detaily Redlovy špionážní aféry z doby krátce před výbuchem první světové války.
Za geniem loci se vydal do míst, kde byl vězněn Jan Hus, jindy odhalil nedůstojné uložení ostatků Jana Amose Komenského v Naardenu. Pro svůj příběh neváhal přeskočit zeď vězeňského hřbitova a dokázal se trpělivě probírat literaturou o proslulých loupežnících Karáskovi, Graselovi a Babinském. Seznamoval čtenáře s dobovými pohledy na město Vltavou i s dobrodružnými příběhy kavalírů rudolfinské Prahy. S určitým despektem pohlížel na počínání pruského krále Fridricha před Prahou a s obdivem popsal názory chebského kata z počátku 19. století Karla Hussa.
Kischovy kriminální příběhy se odehrávají ve světlech divadelního jeviště stejně jako v temnu vězeňských cel. Jejich pestrost může i po více než třech čtvrtinách století přitahovat zájem čtenářů a vzbuzovat touhu pokračovat v jeho stopách.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 5., V nakl. Epocha 1., 2008, česky, Epocha, Praha

Materiál a fakta k Pražskému pitavalu shromažďoval Kisch léta na svých toulkách Evropou, ale není to nudná kniha plná dokumentů, nýbrž vyniká smyslem pro senzaci v tom nejlepším slova smyslu. Autor zde osvědčil své mistrovské

Pro vydání: Vyd. 5., V nakl. Epocha 1., 2008, česky, Epocha, Praha

Materiál a fakta k Pražskému pitavalu shromažďoval Kisch léta na svých toulkách Evropou, ale není to nudná kniha plná dokumentů, nýbrž vyniká smyslem pro senzaci v tom nejlepším slova smyslu. Autor zde osvědčil své mistrovské reportáže a právem tato kniha patří mezi jeho nejčtenější díla.

Tato kniha zahrnuje nejznámější kriminalistické reportáže z velkého časového období (od Husovy popravy v Basileji až po činnost posledního pražského kata) a právem patří mezi Kischova nejlepší díla

Tato kniha zahrnuje nejznámější kriminalistické reportáže z velkého časového období (od Husovy popravy v Basileji až po činnost posledního pražského kata) a právem patří mezi Kischova nejlepší díla.

Můj názor na knihu Pražský pitaval:

zrušit
Originál: Prager Pitaval. (německy)
, Vyd. 5., V nakl. Epocha 1., česky, Epocha,, Praha, 332 stran, ISBN: 9788087027721
TOPlist