poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Svetový atlas vína

Další autoři: Jancis Robinson (autor), Katarína Vilhanová (překladatel), Zuzana Tyborová (překladatel), Martin Sobkuljak (překladatel)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Originálne vydanie Svetového atlasu vína vyšlo prvý raz v roku 1971. Od tých čias bola táto encyklopédia o víne preložená do 14 jazykov a predalo sa z nej 4 milióny výtlačkov.

V prvých rokoch nového…
Originálne vydanie Svetového atlasu vína vyšlo prvý raz v roku 1971. Od tých čias bola táto encyklopédia o víne preložená do 14 jazykov a predalo sa z nej 4 milióny výtlačkov.

V prvých rokoch nového tisícročia nastali vo svete vína výrazné zmeny. Medzi dôležitých producentov sa zaradila Austrália, aj španielske a portugalské vinárstvo dnes vyzerá celkom inak ako v minulom storočí. Taliansko prekonáva samo seba. Ani Francúzsko nezaostáva a mnohé krajiny vkladajú do vinárstva a do skladovania vín obrovské finančné investície. Južná Afrika sa zmenila na nepoznanie a pestovanie hrozna sa definitívne udomácnilo aj v Spojených štátoch amerických. Kalifornia dnes dodáva na svetový trh viac vína než iné neeurópske krajiny a ustavične rozširuje vinice. V Nemecku vyrástla nová generácia pestovateľov révy, dnes treba rátať aj s Rakúskom a Gréckom, k významným vinárom sa pridávajú aj ázijské štáty.

Preto Hugh Johnson a Jancis Robinsonová, svetoznámi autori píšuci o víne, sa opäť spojili a pripravili nové aktualizované a rozšírené vydanie Svetového atlasu vína, v očiach kritikov hodnotené ako jedna z najuznávanejších, pritom čitateľsky najzrozumiteľnejších kníh o víne. Súčasné vydanie obsahuje 200 podrobných máp a predstavuje všetky významnejšie pestovateľské oblasti a ich vína. Atlas Hugha Johnsona a Jancis Robinsonovej sa stal príručkou, ktorá by nemala chýbať v knižnici milovníkov a znalcov vína.

Můj názor na knihu Svetový atlas vína:

zrušit
Originál: The world atlas of wine (anglicky)
, 1. vyd, slovensky, Ikar, Bratislava, 400 stran, ISBN: 9788055119755
TOPlist