poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Před Strážci

Sůva / Dr. Manhattan

Další autoři: Adam Kubert (ilustrátor), Viktor Janiš (překladatel), Andy Kubert

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Kontroverzní a dlouho očekávané „předkračování“ nejlepšího grafického románu je konečně tady: PŘED STRÁŽCI!

Celých dvacet let byla minulost dnes již ikonických postav z přelomového komiksu Alana Moora…
Kontroverzní a dlouho očekávané „předkračování“ nejlepšího grafického románu je konečně tady: PŘED STRÁŽCI!

Celých dvacet let byla minulost dnes již ikonických postav z přelomového komiksu Alana Moora a Dava Gibbonse jen předmětem mnoha spekulací a teorií. Teď ale společnost DC Comics dala dohromady nejtalentovanější tvůrce v komiksové branži a ti svět STRÁŽCŮ dále rozvinuli.

V třetím svazku hrají hlavní roli SŮVA, DR. MANHATTAN a MOLOCH, přičemž všechny tři příběhy napsal scenárista J. Michael Straczynski (Krajina půlnočních stínů, Vycházející hvězdy) a nakreslili je Andy Kubert (Flashpoint), Joe Kubert (Sgt. Rock), Adam Hughes (Liga spravedlnosti) a Eduardo Risso (100 nábojů).

Hrdinou Dana Drieberga byl Sůva – vzorný obránce spravedlnosti a symbol poctivosti. Zoufalá touha uniknout problematickému rodinnému životu přivede Dana až na práh jeho idolu – Hollise Masona, skutečného člověka za soví maskou. Dan na Masona udělá dojem svými geniálními technickými dovednostmi a ten mu propůjčí svou identitu. Jenže nezměnil se mezitím svět a nejsou maskovaní hrdinové překonaní?

Jon Osterman je pečlivý a metodický vědec, z něhož se po hrůzné nehodě způsobené jeho vlastním experimentem stane Dr. Manhattan, bytost schopná štěpit atomy. Pro doktora Manhattana je minulost, přítomnost a budoucnost jedno a totéž.

Ale zůstávají události jeho života stejné, když je pozoruje? Anebo se mění? Už jen to, že existuje, možná změnilo povahu toho, co bude či nebude. Dr. Manhattan má božskou moc, teď ale zápasí se svou slabou lidskou identitou i schopností změnit svět pouhým gestem.

Edgar Jacobi vyrůstá jako vyvrženec, nemilovaný a odmítaný. Touha po pomstě ho dovede ke kariéře salónního kouzelníka, podvodníka a gangstera. Jakožto záhadný a nevypočitatelný Mystik Moloch se mnohokrát utká s Minutemany, ale nakonec narazí na protivníka mnohem záludnějšího…

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd. v českém jazyce, 2014, česky, BB/art / BB art komiks, Praha

Sůva je klasickým maskovaným hrdinou bojujícím spolu se svým technologickým arzenálem proti padouchům... ale každý jednou zestárne. V horším případě začne o sobě silně pochybovat. Jenže jistý mladík v něm vidí idol a

Pro vydání: 1. vyd. v českém jazyce, 2014, česky, BB/art / BB art komiks, Praha

Sůva je klasickým maskovaným hrdinou bojujícím spolu se svým technologickým arzenálem proti padouchům... ale každý jednou zestárne. V horším případě začne o sobě silně pochybovat. Jenže jistý mladík v něm vidí idol a dostane se do jeho těsné blízkosti. Dokonce tak blízko, že mu Sůva propůjčí svou identitu. Dr. Manhattan je naopak "umělým produktem" jaderné havárie - modrý muž, který ohýbá prostor, nahlíží do toku času či zkoumá stavbu atomů. Zjišťuje, že vše je relativní a vesmír se skládá z nekonečného množství paralelních vesmírů, potenciálních příčin a důsledků. Aneb "pokaždé záleží na perspektivě". Život Molocha je pak tragickým příběhem vzestupu a pádu znetvořeného a nemilovaného člověka.

Komiksová série, která se časově odehrává před slavnou knihou Strážci. Obsahuje sebrané komiksy Před Strážci: Sůva č.1-4, Před Strážci: Dr. Manhattan č.1-4 a Před Strážci: Moloch č.1-2.

Recenze: Do třetice všeho dobrého...

Příjemnému čtenářskému zážitku napomáhá i skutečnost, že Straczynski dostal k ruce skutečná kreslířská esa, mezi nimi i živou legendu Joea Kuberta (1926). Vizuálně je proto třetí kniha projektu Před Strážci skvělým zážitkem a také díky kreslířům se…
Richard Klíčník, 26. října 2014, iLiteratura.cz

Můj názor na knihu Před Strážci / Sůva / Dr. Manhattan:

zrušit
Originál: Nite Owl, Dr. Manhattan (anglicky)
, 1. vyd. v českém jazyce, česky, BB/art, / BB art komiks, Praha, 268 stran, ISBN: 9788075070135
TOPlist