poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Kniha hrůzy

Další autoři: Stephen Jones, Milan Žáček

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Vyjde jako osmá kniha edice Noir.
Nezhasínejte světla… a pokud budete mít dost odvahy, otevřte tyto stránky a odhalte mrazivé lahůdky, které vás očekávají na stránkách Knihy hrůzy.
Stephen Jones,…
Vyjde jako osmá kniha edice Noir.
Nezhasínejte světla… a pokud budete mít dost odvahy, otevřte tyto stránky a odhalte mrazivé lahůdky, které vás očekávají na stránkách Knihy hrůzy.
Stephen Jones, nejuznávanější současný britský editor v hororovém žánru, shromáždil díla mistrů hrůzostrašné literatury v antologii klasických krváků a moderní morbidnosti. Na těchto stránkách na vás čekají ti nejúspěšnější a nejzajímavější autoři současného hororu a temné fantastiky s výběrem povídek, jež staví na odiv bohatou rozmanitost našeho oblíbeného žánru, od klasického pulpového stylu přes současnější psychologické pojetí až k nejaktuálnějším trendům makabrozity, a při jejichž čtení se budete úzkostně dívat přes rameno, do skříní nebo pod postel.
Kniha hrůzy je antologie dosud nikdy nevydaných povídek a novel autorů rozkrývajících tajemství Temné strany, mezi nimiž najdete Stephena Kinga, Johna Ajvide Lindqvista, Ramseyho Campbella, Michaela Marshalla Smithe, Elizabeth Handovou, Caitlin R. Kiernanovou, Richarda Christiana Mathesona, Lisu Tuttleovou a další.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2012, česky, Laser / Noir. Horor, sv. 7, Plzeň

Britský editor v hororovém a fantasy žánru vybral povídky a novely nejuznávanějších či nejzajímavějších moderních mistrů hrůzostrašné literatury - S. Kinga, J. Ajvide Lindqvista, R. Campbella, E. Hand aj. Povídky zahrnují temnou

Pro vydání: Vyd. 1., 2012, česky, Laser / Noir. Horor, sv. 7, Plzeň

Britský editor v hororovém a fantasy žánru vybral povídky a novely nejuznávanějších či nejzajímavějších moderních mistrů hrůzostrašné literatury - S. Kinga, J. Ajvide Lindqvista, R. Campbella, E. Hand aj. Povídky zahrnují temnou fantastiku, klasický krvák, moderní morbidnost, pulp styl i psychologické pojetí. Defilují zde vrahové stejně jako přízraky, duchové a poselství z druhé strany (makabrózní témata). Je zde snaha navázat na tradiční hororový žánr (knihy typu Lupiči mrtvol, Tichá hrůza apod.) a naopak vymezit se vůči pokleslé kvalitě současných hororů pro mládež a paranormálních romancí.

Antologie moderní světové hororové literatury nabízí povídky představitelů současného hororu a temné fantastiky.

Recenze: Tichá i křiklavá hrůza

Ještě jednu rovinu je ale nutné vypíchnout, ostatně věnuje se jí i editor v krátké předmluvě. I na vyspělých čtenářských trzích se klasický moderní horor ocitl v defenzivě vůči hororu pro mládež, romanticky laděným krvavým limonádám, „hororu lite“,…
Roman Lipčík, 17. června 2013, iLiteratura.cz

Můj názor na knihu Kniha hrůzy:

zrušit
Originál: Book of horrors (anglicky)
, Vyd. 1., česky, Laser, / Noir. Horor, sv. 7, Plzeň, 358 stran, ISBN: 9788071933618
TOPlist