poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Pútnické a posvätné miesta: obrazový atlas : svetové náboženstvá a ich duchovné miesta

Další autoři: Judita Melcerová (překladatel)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

K základným potrebám človeka zrejme patrí, aby hľadal a pomenoval prejavy síl , ktoré mu nie sú vecne (reálne) zrozumiteľné. Začalo sa to sakralizáciou ohniska a ohňa, pokračovalo magickými…
K základným potrebám človeka zrejme patrí, aby hľadal a pomenoval prejavy síl , ktoré mu nie sú vecne (reálne) zrozumiteľné. Začalo sa to sakralizáciou ohniska a ohňa, pokračovalo magickými predstavami o božských ochrancoch domu a vyvrcholilo areálmi venovanými výhradne božským bytostiam, ako sú háje, jaskyne alebo vrcholy končiarov a na ich uctievanie vybudovaným svätyniam, vežiam alebo posmrtným miestam podľa vlastného usudzovania svätých vecí, podľa ktorého aj bohovia potrebujú svoje príbytky. A do žiadnej inej činnosti nevynaložili ľudia toľko umeleckej a poetickej energie ako do pamätníkov (pomníkov), postavených ich viere.

Od vyhynutých kultúr raného veku a staroveku cez staroamerické národy až po päť najväčších svetových náboženstiev súčasnosti nám táto prekrásne ilustrovaná kniha s množstvom vynikajúcich farebných fotografií, prehľadných a detailných máp, informatívnych textov o pozadiach udalostí dáva možnosť pozrieť sa na jedinečné a fascinujúce mystické a duchovné miesta tohto sveta. Po krátkom náčrte o pôvode a dejinách veľkých kultov a náboženstiev nám predstavuje slovom a obrazom ich najdôležitejšie sakrálne stavby a svätyne – od Stonehenge až po Múr nárekov, od Ríma až po Mekku. Pútavá a zaujímavá cesta ku koreňom viery.

Z nemeckého originálu Friedemann Bedürftig: Bildatlas Pilgerstätten und heilige Orte, vydaného vydavateľstvom Naumann & Göbel Verlagsgesellschaft mbH preložila Judita Melcerová.

Můj názor na knihu Pútnické a posvätné miesta:

zrušit
Originál: Bildatlas Pilgerstätten und heilige Orte (německy)
, 1. vyd, slovensky, Ikar, Bratislava, 304 stran, ISBN: 9788055125978
TOPlist