poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Ďáblovi doktoři: zpráva o hrůzných nacistických experimentech na lidech

Další autoři: Elie Wiesel (autor úvodu atd.), Elie Wiesel

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Vivien Spitzová pracovala v letech 1946–1947 v Norimberku jako soudní zapisovatelka při prvním z procesů, které následovaly po slavném soudu s hlavními nacistickými zločinci. Své zkušenosti z procesu…
Vivien Spitzová pracovala v letech 1946–1947 v Norimberku jako soudní zapisovatelka při prvním z procesů, které následovaly po slavném soudu s hlavními nacistickými zločinci. Své zkušenosti z procesu s nacistickými lékaři popisuje v knize Ďáblovi doktoři s velkou autentičností. Spitzová ve svém díle hojně používá archivní záznamy, na jejichž pořizování se jako nejmladší z amerických zapisovatelek v Norimberku osobně podílela. V knize líčí nelidské experimenty na lidech, uskutečňované nacistickými lékaři.
„V rámci této navýsost osobní výpovědi o své práci během norimberských procesů s válečnými zločinci se Vivien Spitzová zasazuje za lidská práva.“
- prezident Jimmy Carter
Toto je příběh o lidské zkaženosti i nejvyšší spravedlnosti, při němž člověku běhá mráz po zádech, který vypráví očitá svědkyně – soudní zapisovatelka působící při procesu s válečnými zločinci – nacistickými lékaři. Je to příběh o mučení a vraždění prováděných během experimentů na lidech ve jménu vědeckého pokroku a patriotismu. Kniha Ďáblovi doktoři obsahuje zápisy soudních přelíčení, které nebyly dlouhé roky dostupné široké veřejnosti, stejně jako dosud nepublikované fotografie použité u soudu jako důkazní materiál obžaloby.
Autorka popisuje své zážitky z vybombardovaného, nebezpečného, poválečného Norimberku, v němž pobývala osmnáct měsíců, zatímco pracovala u soudu. Vypráví i o tom, jak jednoho dne vhodil německý záškodník do jídelny hotelu, kde byla ubytována, bombu krátce předtím, než se přišla navečeřet. Uvádí nás do soudní síně, abychom si vyslechli dramatická svědectví a mimo jiné viděli, jak na ně reagovali obžalovaní. Oběti pokusů na lidech vypovídají o tom, jak byly zbavovány přístupu ke kyslíku a podchlazovány, jak jim byly vpichovány injekce se zárodky malárie, tyfu a žloutenky, jak jim byly amputovány zdravé údy, jak byly nuceny po dlouhé dny pít slanou vodu.
Tento zásadní proces vedl k vytvoření Norimberského kodexu, který nastolil pravidla pro lékařské pokusy na lidských bytostech. Ďáblovi doktoři jsou významným přínosem k literatuře o druhé světové válce, holocaustu, lékařské etice, lidských právech a hlubinách barbarství, do nichž jsou lidé schopni zabřednout.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd. v českém jazyce, 2009, česky, BB/art, Praha

Práce je dokumentem o otřesných lékařských experimentech na vězních koncentračních táborů, které prováděli nacističtí lékaři. Autorka V. Spitzová se jako zapisovatelka zúčastnila v Norimberku procesu s nacistickými lékaři, který probíhal

Pro vydání: 1. vyd. v českém jazyce, 2009, česky, BB/art, Praha

Práce je dokumentem o otřesných lékařských experimentech na vězních koncentračních táborů, které prováděli nacističtí lékaři. Autorka V. Spitzová se jako zapisovatelka zúčastnila v Norimberku procesu s nacistickými lékaři, který probíhal v letech 1946 a 1947. V procesu vypovídala řada svědků, kteří pokusy přežili, i když s trvalým poškozením zdraví. Experimenty se prováděly na příkaz německé vlády a jejich účelem bylo využití výsledků pro lepší zdravotní péči o německé vojáky. Vězni byli podrobováni nelidským operacím končetin, nakaženi jedovatými látkami či infekčními nemocemi. Další podstupovali hluboké podchlazení nebo extrémní výškovou zátěž. Docházelo též k tajné sterilizaci rentgenem. Experimenty nepřežila značná část jejich obětí. Norimberský soud vynesl nad zločinnými lékaři rozsudky smrti, doživotí nebo mnohaletého vězení.

Dokumentární kniha (autorka je bývalá soudní zapisovatelka) obsahuje autentické výpovědi svědků v Norimberském procesu s nacistickými lékaři - zločinci

Dokumentární kniha (autorka je bývalá soudní zapisovatelka) obsahuje autentické výpovědi svědků v Norimberském procesu s nacistickými lékaři - zločinci.

Můj názor na knihu Ďáblovi doktoři:

zrušit
TOPlist