poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Potomkovia

Další autoři: Oto Havrila (překladatel), Oto Havrila

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Názory ostatních čtenářů

Simone 31.3.2013 09:56

Často mám pocit, že daná téma sa už úplne vyčerpala. Pochybujem o schopnosti ďalších autorov vymyslieť niečo odlišné a potom som veľmi prekvapená niektorými knihami. Potomkovia k nim zaručene patria. V poslednom čase veľa píšem: "autor vymysel…
Často mám pocit, že daná téma sa už úplne vyčerpala. Pochybujem o schopnosti ďalších autorov vymyslieť niečo odlišné a potom som veľmi prekvapená niektorými knihami. Potomkovia k nim zaručene patria. V poslednom čase veľa píšem: "autor vymysel zase raz čosi originálne!" alebo "s takým niečí som sa ešte nestretla". Tak sem to nedám, hoci je to pravda.

Dystópia je úspešná. Knihy o vraždiacich vírusoch ohrozujúcich ľudské pokolenie mali úspech takisto. Poďme ich teda zmixovať a pridajme obdobie po zničujúcej vojne, keď dokopy na svete zostalo okolo päťdesiattisíc ľudí. Pripočítajme diktatúru, šokujúce zákony, povstalcov, snahu o záchranu pred RM vírusom zabíjajúcim novorodencov a ... potomkov. Stroje - umelých ľudí použitých vo vojne namiesto vojakov, čo sa vymkli spod kontroly. Už vám naskočili zimomriavky? A to zďaleka nie je všetko!

viac>>http://www.incredible-books.blogspot.sk/2012/12/recenzia-potomkovia-potomkovia-1.html

Co o knize říká nakladatel:

Píše sa rok 2076. Kira Walkerová, šestnásťročná začínajúca lekárka, žije v krajine rozdelenej občianskou vojnou, medzi ľuďmi zúfalo bojujúcimi o prežitie. Na ich záchranu však treba aj niečo viac než…
Píše sa rok 2076. Kira Walkerová, šestnásťročná začínajúca lekárka, žije v krajine rozdelenej občianskou vojnou, medzi ľuďmi zúfalo bojujúcimi o prežitie. Na ich záchranu však treba aj niečo viac než len liek proti smrtiacemu vírusu RM, ktorý vykynožil takmer celé ľudstvo. Nestačí už ani mier s potomkami, geneticky zostrojenými bytosťami, ktoré vírus vypustili. Ak sa ľudia chcú zachrániť, musia sa pozrieť na seba, na svoj svet, na všetky chyby, ktorých sa dopustili, a nájsť niečo, čo naozaj stojí za záchranu – vidieť v konci nový začiatok.
Román Dana Wellsa Potomkovia je prvotriedny postapokalyptický triler, vzrušujúca, riskantná, rýchla jazda plná dobrodružstiev, lásky a napätia, ktoré nás neopustí do poslednej stránky a núti nás netrpezlivo čakať na ďalšie pokračovanie.

Z anglického originálu Partials (HarperCollins Publishers, New York 2012) preložil Oto Havrila.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd, 2012, slovensky, Ikar, Bratislava

Geneticky sestrojené bytosti, tzv. potomci, vypustili smrtíci virus, který kosí lidstvo. Avšak ve světě plném umírání, občanské války a boji o holé přežití je lék na virus příliš málo na to, aby spasil lidské pokolení. Změnit se musí v první řadě

Pro vydání: 1. vyd, 2012, slovensky, Ikar, Bratislava

Geneticky sestrojené bytosti, tzv. potomci, vypustili smrtíci virus, který kosí lidstvo. Avšak ve světě plném umírání, občanské války a boji o holé přežití je lék na virus příliš málo na to, aby spasil lidské pokolení. Změnit se musí v první řadě sami lidé.

Postkatastrofický sci-fi román se odehrává v druhé polovině 21. století.

Můj názor na knihu Potomkovia:

zrušit
Originál: Partials (anglicky)
, 1. vyd, slovensky, Ikar,, Bratislava, 350 stran, ISBN: 9788055129549
TOPlist