poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Těžká lyra

Další autoři: Petr Borkovec (sestavovatel, kompilátor), Miluše Zadražilová (sestavovatel, kompilátor), Petr Borkovec, Miluše Zadražilová

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Obsáhlý výbor z básnického a esejistického díla ruského postsymbolisty, pozdního souputníka akméismu, vůdčího představitele porevoluční literární emigrace Vladislava Chodaseviče (1886-1939).

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2003, česky, rusky, Opus / Opus, sv. 7, Česká Skalice

Chodasevič je dnes hodnocen jako autor, pro něhož se literatura stala životním posláním. Jeho verše byly nejdříve psány pod vlivem symbolismu, později se také sblížil s hnutím tzv. ruského akméismu, s jejichž představiteli ho

Pro vydání: Vyd. 1., 2003, česky, rusky, Opus / Opus, sv. 7, Česká Skalice

Chodasevič je dnes hodnocen jako autor, pro něhož se literatura stala životním posláním. Jeho verše byly nejdříve psány pod vlivem symbolismu, později se také sblížil s hnutím tzv. ruského akméismu, s jejichž představiteli ho sbližoval kult chladné krásy i vztah k neoklasicismu. Autorova poezie pak čerpala z realistických zážitků a snažila se bez příkras a slitování zachytit úděl nelehkého a těžkého života. Po odchodu do exilu (1922) však Chodasevičovo básnické slovo postupně zanikalo a bylo nahrazeno esejemi, v nichž se autor například zamýšlel nad literaturou v emigraci, nad životem a dílem Alexandra Puškina nebo i nad tvorbou některých svých generačních vrstevníků (Blok, Chlebnikov, Majakovskij). Pro větší názornost jsou některé Chodasevičovy verše v tomto výboru publikovány i v ruském originále.

Antologie obsahuje verše, eseje a stati významného ruského spisovatele z první poloviny dvacátého století

Antologie obsahuje verše, eseje a stati významného ruského spisovatele z první poloviny dvacátého století.

Recenze: Svět je rozlomen mezi světlo a tmu

Svět básní Vladislava Chodaseviče, z jehož tvorby nyní vyšel český výbor Těžká lyra, je rozlomen mezi světlo a tmu, den a noc, slunce a stín. Kontrast černé a bílé nenechává místo odstínům, polostínům či půltónům.
Hana Svobodová, 3. září 2004, iDnes.cz

Můj názor na knihu Těžká lyra:

zrušit
, Vyd. 1., česky, rusky, Opus, / Opus, sv. 7, Česká Skalice, 267 stran, ISBN: 8090267270
TOPlist