poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Spiknutí

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Události 20. července 1944 - pokus o atentát na představitele fašistického Německa Adolfa Hitlera ve Vlčím doupěti ve Východním Prusku a činnost vojenské skupiny hnutí odporu v Bendlerstrasse v…
Události 20. července 1944 - pokus o atentát na představitele fašistického Německa Adolfa Hitlera ve Vlčím doupěti ve Východním Prusku a činnost vojenské skupiny hnutí odporu v Bendlerstrasse v Berlíně tvoří hlavní dějovou linii tohoto románu. Příběh o dalekosáhlých rozhodnutích, zoufalé bezmoci, činech vzdorujících smrti, hořkých selháních a trýznivém umírání. Vypráví o dnech naplněných přípravami k činu, detailně popisuje den, kdy došlo k atentátu - od půlnoci do půlnoci zaznamenává nejdůležitější okamžiky a na závěr podává zprávu o náhlém krvavém konci: o porážce vzpoury, prezidentu Lidového soudního dvora Freislerovi a vražedné justici pracující na plné obrátky, o odsouzení a popravě hrdinů.
Dozvíme se, jak třináctiletá krvavá fašistická diktatura a demagogie zdeformovala mravní profil a vědomí většiny německého národa, zbavila ho smyslu pro lidskou důstojnost a místo ní mu naočkovala ubohý kariérismus a alibismus, ale především strach, strach ze všeho a z každého.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 2., 2005, česky, Ikar [i.e. Knižní klub], V Praze

Autor velice střízlivě líčí pohnutky spiklenců, kteří chtěli ukončit válku, aby zachránili Německo před katastrofou absolutní porážky. Účastníci spiknutí, osobně stateční, ale v politice diletantští důstojníci, se tímto svým činem

Pro vydání: Vyd. 2., 2005, česky, Ikar [i.e. Knižní klub], V Praze

Autor velice střízlivě líčí pohnutky spiklenců, kteří chtěli ukončit válku, aby zachránili Německo před katastrofou absolutní porážky. Účastníci spiknutí, osobně stateční, ale v politice diletantští důstojníci, se tímto svým činem oddělili od většiny mlčících a poslušných Němců, které fašistická diktatura připravila o vlastní mravnost.

Román západoněmeckého publicisty o pokusu o atentát na Hitlera, který zorganizoval úzký kroužek důstojníků wehrmachtu

Román západoněmeckého publicisty o pokusu o atentát na Hitlera, který zorganizoval úzký kroužek důstojníků wehrmachtu.

Můj názor na knihu Spiknutí:

zrušit
Originál: Aufstand der Soldaten (německy)
, Vyd. 2., česky, Ikar [i.e. Knižní klub],, V Praze, 399 stran, ISBN: 8024213303
TOPlist