poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Ľudské telo: veľká rodinná encyklopédia

Další autoři: Eva Budjačová (překladatel), Veronika Budjačová (překladatel)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Ďalšia z Veľkých rodinných encyklopédií objasňuje tajomstvá ľudského tela, jeho stavbu od kostry cez všetky orgány až po najmenšiu bunku, ich fungovanie a vzájomnú spoluprácu, ktorá nakoniec vytvára…
Ďalšia z Veľkých rodinných encyklopédií objasňuje tajomstvá ľudského tela, jeho stavbu od kostry cez všetky orgány až po najmenšiu bunku, ich fungovanie a vzájomnú spoluprácu, ktorá nakoniec vytvára tento zázrak prírody. Encyklopédia je rozdelená do siedmich častí, aby sa čitateľ v týchto fascinujúcich informáciách ľahšie orientoval. Prvých päť sa zaoberá stavbou tela, jeho oporou, pohybovým a riadiacim ústrojenstvom, jeho schopnosťou postarať sa o rôzne „opravy“, ako aj tým, ako sa telo počas života obnovuje a mení. Čitateľ tu nájde stránky zamerané na také zvláštnosti ako „chápanie mysle“ alebo „umenie a anatómia“, ktoré témam jednotlivých častí dodajú nádych nezvyčajnosti. Celkom nový rozmer dodáva tejto encyklopédii šiesta časť, ktorá skúma ako poznanie ľudského tela a rozvoj medicíny išli ruka v ruke, a to od dávnych čias až po modernú súčasnosť. Vysvetľuje, ako človek spoznal a pochopil množstvo vecí, ktoré dnes považujeme za samozrejmosť, napríklad to, ako funguje krvný obeh, čo spôsobuje choroby. Pre našich predkov to bolo tajomstvo, vyriešeniu ktorého venovali všetok svoj um a zručnosť, podobne ako to robíme aj my.
Záverečná časť je venovaná pohľadu na človeka v jeho rôznych obdobiach, slovníčku a registru.
O jedinečnú prehľadnosť a dynamiku encyklopédie sa pričinil tím tvorcov. Jej autori – odborníci, lekári, biológovia – načrtlli komplexný obraz o fungovaní tela tak, aby knihu pochopili nielen dospelí, ale aj deti.

Můj názor na knihu Ľudské telo:

zrušit
Originál: Encyklopedia of the human body (anglicky)
, 1. slov. vyd, slovensky, Slovart, Bratislava, 304 stran, ISBN: 8071457906
TOPlist