poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Štatl za Husáka: Brno v normalizační kocovině (1970-1989)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Seriál Brno před listopadem 1989 vycházel na stránkách brněnské a jihomoravské přílohy MF DNES od 11. ledna 2011 až do 1. 6. 2012 prakticky každý týden, vyšlo tedy přes padesát dílů. V originále byly…
Seriál Brno před listopadem 1989 vycházel na stránkách brněnské a jihomoravské přílohy MF DNES od 11. ledna 2011 až do 1. 6. 2012 prakticky každý týden, vyšlo tedy přes padesát dílů. V originále byly opatřeny řadou dobových fotografií, ohlasy čtenářů, kterých přicházelo každý týden poměrně velké množství - včetně dalších fotografií.
Seriál mapuje období 70. a 80. let v Brně z nejrůznějších úhlů. Popisuje oblíbené hospody, hotely, kulturní aktivity, známé postavičky, příhody a události a také fenomény tehdejší doby: volby, kolejní život, večírky, nezávislou kulturu, veletrhy, tehdejší dění vůbec a také zvlášť význačné události, to vše v Brně a ve vztahu k Brnu. Ohlas celého seriálu byl na dnešní dobu naprosto mimořádný a také díky němu se podařilo shromáždit velkou sbírku unikátních archivních fotografií z té doby, jen z malé části otištěnou.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, , Druhé město, Brno

Kniha obsahuje vzpomínky na tehdejší zajímavé postavičky města Brna, atmosféru ve zdejších hospodách a kavárnách, neoficiální hudbu, studentský život, způsoby trávení volného času, noční život, brněnské veletrhy, odívání, příběhy lidí i různé tragické

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, , Druhé město, Brno

Kniha obsahuje vzpomínky na tehdejší zajímavé postavičky města Brna, atmosféru ve zdejších hospodách a kavárnách, neoficiální hudbu, studentský život, způsoby trávení volného času, noční život, brněnské veletrhy, odívání, příběhy lidí i různé tragické události. Jedná se o knižní vydání seriálu brněnské přílohy z MF DNES. Text doplňují černobílé fotografie.

Kapitoly popisující život a atmosféru v moravské metropoli během normalizace.

Recenze: Štatl za Husáka líčí divoký flám brněnské kultury za normalizace

V knize Štatl za Husáka se rovnoprávnosti se známými jmény brněnské kultury dostává i všemožným notorikům, sebevrahům či máničkám. Ti všichni v normalizačním Brně přispěli k tvorbě svébytné subkultury, o níž vypráví kniha Jany Soukupové.
Aleš Palán, 22. srpna 2013, art.iHNed.cz

Můj názor na knihu Štatl za Husáka:

zrušit
TOPlist