poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Totem vlka

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Totem vlka je prvním čínským velkým románem, který svou hloubkou a zároveň strhujícím dobrodružným příběhem dokázal přitáhnout pozornost celého světa. Od roku 2004, kdy poprvé vyšel, si v samotné Číně…
Totem vlka je prvním čínským velkým románem, který svou hloubkou a zároveň strhujícím dobrodružným příběhem dokázal přitáhnout pozornost celého světa. Od roku 2004, kdy poprvé vyšel, si v samot­né Číně knihu přečetlo více než 20 milionů lidí. Celkový počet legálně i nelegál­ně šířených výtisků řadí knihu na druhé místo v čínské publikační historii dvacátého a jednadvacátého století, hned za Maovu Rudou knížku. V roce 2007 získal Totem vlka prestižní ocenění Man Asian Literary Prize, které je každoročně udíleno nejlepším asijským romanopiscům.

Totem vlka, jenž byl přeložen do více než pětadvaceti jazyků, v českém vydání vychází – na rozdíl od většiny světových edicí přeložených z angličtiny – v nezkrá­cené verzi přeložené přímo z čínského originálu.

Kniha vypráví autobiografický pří­běh čínského studenta, který odchází z Pekingu zmítaného politickými bouřemi v době Kulturní revoluce do severočínské mongolské stepi za poznáním prastaré civilizace. Na své pouti se seznamuje se starým moudrým Mongolem, který mu odhaluje tajemství síly a bohatství kultury, která je symbolizována vlkem, vyslancem nebes, jenž má za úkol ochraňovat mongolskou step a zachovávat její přirozenou rovnováhu.

Vlk je silný a svobodný, moudrý, odvážný, rozvážný a trpělivý, umí bojovat a nikdy se nenechá zotročit. Vlčí smečka, silné, inteligentní a velmi dobře organizované společenství, prokázala za staletí nebývale vysokou schopnost přežití ve stepi. Vlci byli nejlepšími válečníky a stratégy všech dob a pro lidstvo zůstávají dodnes nevyčerpatelným zdrojem inspirace.

Po několika setkáních s vlky ve volné přírodě se hlavní hrdina, fascinovaný tradičním mongolským způsobem života, rozhodne, že se vlkovi musí přiblížit, chce jej pozorovat zblízka a pochopit jeho myšlení a chování. Toto rozhodnutí změní jeho život...

„Zápas vlka s drakem“, střet čínské zemědělské a mongolské kočovné pastevecké kultury, člověka a přírody, současnosti a historie, ideologie a tradice, kon­flikt pragmatismu s duchovními hodnotami, necitlivého idealismu a hlouposti s moudrostí obsaženou ve staleté zkušenosti, – o tom všem vypráví román, který vyvolává bouřlivé a ostře vyhraněné reakce a kritiky jak v Číně, tak i v zahraničí.

Autor monumentálního díla Totem vlka, bývalý vězeň odsouzený za účast ve studentském hnutí z roku 1989, vystupuje pod pseudonymem Ťiang Žung. Narodil se roku 1946, roku 1967 odešel dobrovolně do Vnitřního Mongolska, kde strávil ve společnosti mongolských pastevců a vlků jedenáct let. V roce 1987 se vrátil do Pekingu, kde dodnes působí jako profesor politických a sociálních věd.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 2010, česky, Rybka, V Praze

Hlavní hrdina Čchen Čen odchází na konci 60. let z Pekingu do mongolské stepi v rámci masové vládní kampaně. Poznává úplně nový svět a se vzrůstajícím respektem, který se mění v až posedlý obdiv, poznává po krůčcích životní moudrost přírodního národa pastevců a

Pro vydání: 2010, česky, Rybka, V Praze

Hlavní hrdina Čchen Čen odchází na konci 60. let z Pekingu do mongolské stepi v rámci masové vládní kampaně. Poznává úplně nový svět a se vzrůstajícím respektem, který se mění v až posedlý obdiv, poznává po krůčcích životní moudrost přírodního národa pastevců a nomádů, od nějž se sofistikovaná a zjemnělá čínská civilizace má co učit. Sami Mongolové pak za učitele, pomocníky, respektované nepřátele, ale i božstvo, považují své věčné souputníky - mongolské žluté vlky. Zasvěcují užaslého Čchen Čena do neuvěřitelně promyšlených strategií vlčích smeček, do staleté symbiózy, s níž s lidskými kočovníky žijí, i do role, již v křehké rovnováze neúrodné stepi hrají tito velcí predátoři. Touha po poznání vlčí povahy vede hrdinu k tomu, že se pokusí jedno mládě sám odchovat. Kromě životní moudrosti přírodních národů přináší román i řadu zajímavých informací o životě mongolských pastevců i vlků, kapitoly navíc uvádějí citáty z historických čínských písemností.

Rozsáhlý román čínského autora, jehož hrdina získává pokoru a životní moudrost skrze poznávání života mongolských pastevců a smeček stepních vlků

Rozsáhlý román čínského autora, jehož hrdina získává pokoru a životní moudrost skrze poznávání života mongolských pastevců a smeček stepních vlků.

Recenze: Čínský bestseller Totem vlka je jako Bílý tesák pro dospělé

Román Totem vlka spisovatele Ťianga Žunga se během pár let stal jednou z nejrozšířenějších tiskovin v Číně, hned po Maově Rudé knížce. Nyní dobývá i Západ a už po přečtení prvních stránek není těžké zjistit proč.
Lubomír Heger, 29. prosince 2010, iDnes.cz

Můj názor na knihu Totem vlka:

zrušit
Originál: Lang tuteng (čínsky)
, česky, Rybka,, V Praze, 583 stran, ISBN: 9788087067550
TOPlist