poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Odsouzená loď: drama těžkého křižníku Indianapolis

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Nová kniha Miloše Hubáčka. Závěrečné operace spojeneckých loďstev v Tichomoří provázela jedna z největších pohrom, jaké...

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2001, česky, Paseka, Praha, Litomyšl

Autor známé pentalogie o válce v Tichomoří se tentokrát zabývá osudem jediné bitevní lodi - těžkého křižníku Indianapolis. V úvodu jen v nezbytné míře autor zmiňuje klíčové momenty války v Tichomoří, na většině z nichž se křižník podílel.

Pro vydání: Vyd. 1., 2001, česky, Paseka, Praha, Litomyšl

Autor známé pentalogie o válce v Tichomoří se tentokrát zabývá osudem jediné bitevní lodi - těžkého křižníku Indianapolis. V úvodu jen v nezbytné míře autor zmiňuje klíčové momenty války v Tichomoří, na většině z nichž se křižník podílel. Indianapolis však nebyla obyčejnou řadovou lodí, často ji používal prezident F.D. Roosevelt, stala se vlajkovou lodí 5. loďstva námořnictva Spojených států, v létě r. 1945 převážela součásti atomové bomby. 30. července r. 1945 byla potopena japonskou ponorkou díky řadě hrubých chyb a omylů amerického velení, nespravedlivě odsouzen však byl kapitán lodi. Případ Indianapolis byl definitivně uzavřen až po 56 letech... Fotografie, rejstřík, seznam použité literatury.

Fundovaně a čtivě líčí autor katastrofu těžkého křižníku námořnictva Spojených států Indianapolis na samém konci 2. světové války

Fundovaně a čtivě líčí autor katastrofu těžkého křižníku námořnictva Spojených států Indianapolis na samém konci 2. světové války.

Můj názor na knihu Odsouzená loď:

zrušit
TOPlist