poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

O černém a bílém

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 2. vyd, 1951, česky, SNDK / Knižnice pro národní školy, Praha

Staré pohádkové motivy použité novým způsobem, dávají této knize spíše charakter vyprávění, povídek pro děti než opravdových pohádek. Celkem 6 příběhů vhodnějších pro vyspělejší dětské čtenáře: O černém a bílém (nejen příběh

Pro vydání: 2. vyd, 1951, česky, SNDK / Knižnice pro národní školy, Praha

Staré pohádkové motivy použité novým způsobem, dávají této knize spíše charakter vyprávění, povídek pro děti než opravdových pohádek. Celkem 6 příběhů vhodnějších pro vyspělejší dětské čtenáře: O černém a bílém (nejen příběh černého a chudého bílého hocha v Americe, ale i rozdíl mezi černým a bílým světem Ameriky a Československa). O hloupém Honzovi (známý silák z pohádek prožívá tentokrát zcela nové dobrodružství: jako traktorista osvobozuje lidi od dřiny ). O třinácti rudých růžích (o třinácti španělských hrdinných dívkách, které se daly raději zastřelit, než by prosily Franca o milost). O pionýrském šátku, který plakal (oživlý pionýrský šátek vypráví o těžkých bojích dělníků proti kapitalistům). O srdci uralského chlapce (symbolická téměř pohádka o ruském hrdinovi Ivanovi). O čtyřech chlapcích a soudruhu Gottwaldovi (čtyři synkové hledající ve světě dobrodružství najdou je v pilné práci doma)

Pro vydání: Vyd. 1, 1950, česky, SNDK / Knižnice pro národní školy, Praha

Staré pohádkové motivy použité novým způsobem dávají této knize spíše charakter vyprávění, povídek pro děti než opravdových pohádek. Celkem 6 příběhů vhodnějších pro vyspělejší dětské čtenáře: O černém a bílém (nejen příběhčerného a chudého bílého hocha v Americe, ale i rozdíl mezi černým a bílým světem Ameriky a Československa), O hloupém Honzovi (známý silák z pohádek prožívá tentokrát zcela nové dobrodružství: jako traktorista osvobozuje lidiod dřiny), O třinácti rudých růžích (o třinácti španělských hrdinných dívkách, které se daly raději zastřelit než by prosily Franca o milost), O pionýrském šátku, který plakal (oživlý pionýrský šátek vypráví o těžkých bojíchdělníků proti kapitalistům), O srdci uralského chlapce (symbolická téměř pohádka o ruském hrdinovi Ivanovi), O čtyřech chlapcích a soudruhu Gottwaldovi (čtyři synkové hledající ve světě dobrodružství najdou je v pilné prácidoma)

Můj názor na knihu O černém a bílém:

zrušit
, 2. vyd, česky, SNDK / Knižnice pro národní školy, Praha, 136 stran
TOPlist