poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Římané.

[5. díl],, Vlčí zlato /

Další autoři: Gerik Císař

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Tungrské pomocné kohorty pochodují na východ do krajiny za Dunajem, aby střežily neklidnou hranici římské říše, která je v oněch místech stejně nebezpečná a propadlá anarchii jako severní Británie v…
Tungrské pomocné kohorty pochodují na východ do krajiny za Dunajem, aby střežily neklidnou hranici římské říše, která je v oněch místech stejně nebezpečná a propadlá anarchii jako severní Británie v prvním díle Richesovy románové série Římané.
Krátce po svém vítězství v Germánii jsou Tungrové i s Markem Aquilou převeleni do Dákie na severovýchodním okraji římské říše, kde dostali rozkaz zabezpečit hlavní finanční zdroj říšské moci.
Zlaté doly těžebního komplexu Alburnus Maior obsahují takové množství drahého kovu, že by se jím dala vydláždit silnice až do samotného Říma. Představují proto lákavou kořist pro loupeživý kmen Sarmatů, který ohrožuje celou provincii, a tak početně slabší příslušníci pomocných kohort jsou nuceni čelit mohutnému náporu barbarů.
Ohroženi jak sarmatskou hrozbou, tak i mnohem rafinovanějšími soupeři, kteří se tváří jako jejich spojenci, musí se Tungrové vyrovnat s novým nečekaným nepřítelem.
Budou nuceni bojovat na život a na smrt za záchranu cti říše – i své vlastní kůže.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd. v českém jazyce, 2013, česky, BB/art, Praha

Marcus Valerius Aquila, syn zavražděného římského senátora, skrývající se před svými pronásledovateli v řadách příslušníků pomocných tungrských kohort, je převelen k Páté centurii. Jako zkušený a uznávaný centurio Corvus, který nyní musí

Pro vydání: 1. vyd. v českém jazyce, 2013, česky, BB/art, Praha

Marcus Valerius Aquila, syn zavražděného římského senátora, skrývající se před svými pronásledovateli v řadách příslušníků pomocných tungrských kohort, je převelen k Páté centurii. Jako zkušený a uznávaný centurio Corvus, který nyní musí ochránit i svou manželku a novorozeného syna, se po vítězství v Dolní Germánii nevrací zpět do Británie, ale čeká jej vyčerpávající tříměsíční pochod podél řek Rhenus a Danubius do Dákie v severovýchodní části říše, kde mají vojáci za úkol posílit obranu bohatého naleziště zlata v těžebním komplexu Alburnus Maior v Krkavčím údolí, ohrožovaném nejen kočovnými Sarmaty, ale i bojovníky ze Spojenecké kohorty kmene Kvádů, kteří pod vedením prefekta Herrwolfa přepadávají, znásilňují a vraždí pokojné vesničany.

Pátá část historické série anglického autora se odehrává v září roku 183 n. l. na území římské provincie Dákie.

Můj názor na knihu Římané. / Vlčí zlato / ([5. díl],):

zrušit
Originál: Empire: The Wolf's gold (anglicky)
, 1. vyd. v českém jazyce, česky, BB/art,, Praha, 339 stran, ISBN: 9788074614521
TOPlist