poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Operace Dunaj, aneb, Internacionální vražda Pražského jara

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Autor, bývalý pracovník Vojenského historického ústavu v Praze, popisuje podrobně, jak se rodil zákrok proti Pražskému jaru v roce 1968 (jehož 45. výročí si právě letos připomínáme) a hlavně, jak se…
Autor, bývalý pracovník Vojenského historického ústavu v Praze, popisuje podrobně, jak se rodil zákrok proti Pražskému jaru v roce 1968 (jehož 45. výročí si právě letos připomínáme) a hlavně, jak se uskutečnil. Odhaluje chování jeho hlavních představitelů zejména po jejich únosu do Moskvy a v Moskvě, statečnost jedněch a zradu druhých, kde bychom ji nejméně čekali.
Znovu jsme svědky obdobné proměny hrdinů, jako byl francouzský maršál Petain za 1. světové války na kolaboranta za války druhé. Něco takového se událo i v Moskvě. Jiní zůstali věrní, i když jim hrozila ztráta života. Autor si nevymýšlí, ale předkládá nepopiratelná fakta. Čtenář se tak dozví, jak vše opravdu bylo.
Vojenský přepad pěti „bratrských“ států Československa v roce 1968 byla z vojenského hlediska největší vojenská operace od konce druhé světové války. Československo v atmosféře studené války bylo strategickým místem v Evropě, což hrálo svou roli v těchto událostech, podobně jako již několikrát v našich národních dějinách. Slovy Karla Čapka, vždy jsme byli u každé mely, která se v Evropě seběhla. Kniha věrně zachycuje celou operaci a připomíná i naše oběti, lidi, kteří při střetu s okupanty položili své životy. K danému tématu se jedná o ojedinělou knihu a doplňuje informační mezeru právě této části našich novodobých dějin. Kniha je také připomínkou, že svoboda není samozřejmostí a je nutné si ji vážit.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 2013, , Krutina Jiří - Vacek, Praha

Práce popisuje vnitropolitický vývoj v tehdejším Československu v 60. letech, počátky a rozvoj reformního procesu v zemi, jeho ohlas v ostatních komunistických státech, geopolitický a vojenský význam čs. území pro Sovětský svaz, obavy sovětského vedení

Pro vydání: 2013, , Krutina Jiří - Vacek, Praha

Práce popisuje vnitropolitický vývoj v tehdejším Československu v 60. letech, počátky a rozvoj reformního procesu v zemi, jeho ohlas v ostatních komunistických státech, geopolitický a vojenský význam čs. území pro Sovětský svaz, obavy sovětského vedení z dění v ČSSR, plánování intervence (operace Dunaj), průběh schůzky čs. představitelů a jejich sovětských protějšků v Čierne nad Tisou, přítomnost sovětských jednotek v ČSSR po skončení vojenského cvičení Šumava, průběh okupace Československa, chování našich občanů i armády, průběh jednání v Moskvě a jejich důsledky v podobě tzv. Moskevských protokolů. Důsledky srpnové intervence. Přílohy.

Obrodný proces v Československu, průběh intervence pěti zemí Varšavské smlouvy, která znamenala jeho ukončení.

Můj názor na knihu Operace Dunaj, aneb, Internacionální vražda Pražského jara:

zrušit
TOPlist