poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Židovská válka: první díl trilogie Josephus Flavius

Další autoři: Valter Feldstein (překladatel), Valter Feldstein

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Trilogie Židovská válka, Synové a Zaslíbená země je autorova vrcholné umělecké dílo. Tento dramatický životopis římsko-židovského historika Josepha Flavia, kronikáře velké židovské války, z jehož díla…
Trilogie Židovská válka, Synové a Zaslíbená země je autorova vrcholné umělecké dílo. Tento dramatický životopis římsko-židovského historika Josepha Flavia, kronikáře velké židovské války, z jehož díla Feuchtwanger bohatě čerpal, a zároveň historický román par excellence zpracovává události prvního století našeho letopočtu, které se odehrávají kolem Neronova a Vespasiánova Říma, centra expanzivního římského impéria a celého starověkého světa.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 4., V Euromedia Group 1., 2012, česky, Ikar, Praha

Hrdinův individuální lidský osud je pevně zakotven v bouřlivých historických dějích v době zásadních převratů v životě kulturních civilizací v prvním století našeho letopočtu, kdy Římané začali tvrdě bojovat proti Židům. Pro židovský

Pro vydání: Vyd. 4., V Euromedia Group 1., 2012, česky, Ikar, Praha

Hrdinův individuální lidský osud je pevně zakotven v bouřlivých historických dějích v době zásadních převratů v životě kulturních civilizací v prvním století našeho letopočtu, kdy Římané začali tvrdě bojovat proti Židům. Pro židovský národ znamenala tato doba, která skončila pádem Jeruzaléma a likvidací židovského státu, jedno z nejtěžších období v jeho dějinách. Všechny bouřlivé události zaznamenal ve svém díle hrdina této trilogie, římský židovský historik Josephus Flavius, z jehož zachovaného díla čerpal autor nejen historické údaje, ale i poznatky o Flaviově osobě.

První část významné románové trilogie (- Synové, Zaslíbená země) v níž autor sleduje dramatické životní osudy a kariéru římského židovského historika Josepha Flavia na pozadí dramatických historických událostí v 1. století našeho letopočtu.

Můj názor na knihu Židovská válka:

zrušit
Originál: Jüdische Krieg. (německy)
, Vyd. 4., V Euromedia Group 1., česky, Ikar,, Praha, 411 stran, ISBN: 9788024917955
TOPlist