poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Vojáci: protokoly o boji, zabíjení a umírání

Další autoři: Harald Welzer (autor), Nina Fojtů (překladatel), Harald Welzer

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Jak vnímali průběh druhé světové války samotní vojáci wehrmachtu? To odkrývají autoři na základě několika stovek tisíc stran odposlechových protokolů z archivů v Londýně a Washingtonu.
Po celou válku…
Jak vnímali průběh druhé světové války samotní vojáci wehrmachtu? To odkrývají autoři na základě několika stovek tisíc stran odposlechových protokolů z archivů v Londýně a Washingtonu.
Po celou válku byli totiž němečtí váleční zajatci tajně odposloucháváni v britských a amerických zajateckých táborech. Na rozdíl od výslechů se jedná o nepřikrášlená sdělení bezprostředních účastníků války. Tvůrci vyhodnotili jednotlivé výpovědi, dali je do souvislosti s referenčními rámci čili s tím, co vnímání vojáků ovlivňovalo, vyjádřili se k jednotlivým tématům, jež se v rozhovorech vyskytují, a navíc se snažili poukázat, jak velkou roli zde hrála nacistická ideologie.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2014, česky, Academia / Historie, Praha

Autoři vycházejí z přepisů anglických a amerických nahrávek, které byly pořízeny při odposlouchávání německých válečných zajatců během 2. světové války. K tématům hovorů, které spolu vedli zajatí příslušníci německých ozbrojených sil,

Pro vydání: Vyd. 1., 2014, česky, Academia / Historie, Praha

Autoři vycházejí z přepisů anglických a amerických nahrávek, které byly pořízeny při odposlouchávání německých válečných zajatců během 2. světové války. K tématům hovorů, které spolu vedli zajatí příslušníci německých ozbrojených sil, patřilo např. násilí páchané na nepřátelských vojácích a civilním obyvatelstvu, vyhlazování Židů, důvěra v německé vítězství, potápění nepřátelských lodí, srovnávání bojových kvalit nepřátelských vojáků, sexuální uspokojení německých vojáků atd. V knize najdeme podrobné rozbory témat, která se stala námětem konverzací.

Komentáře k rozhovorům, které mezi sebou vedli němečtí vojáci ve spojeneckých zajateckých táborech.

Recenze: A Bůh si vzal dovolenou

Kniha Vojáci se na druhou světovou válku dívá z pohledu tajně vyposlechnutých rozhovorů zajatých německých vojáků. Dva badatelé Sönke Neitzel a Herald Welzer v britských válečných archivech objevili polozapomenuté záznamy těchto rozhovorů, které…
Štěpán Cháb, 5. června 2014, VašeLiteratura.cz

Můj názor na knihu Vojáci:

zrušit
Originál: Soldaten (německy, německy)
, Vyd. 1., česky, Academia, / Historie, Praha, 527 stran, ISBN: 9788020023346
TOPlist