poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Černá sanitka: druhá žeň: Pérák, Ukradená ledvina a jiné pověsti

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Příběhy, slyšíte je každý den v práci, v restauraci, v rádiu. Jsou vám předkládány jako pravdivé, ale když už je slyšíte popáté, začnete mít pocit, že jsou příliš dobré na to, aby byly ještě pravdivé.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2007, česky, Plot, Praha

Největší prostor je podobně jako v první autorově knize věnován aktuální vrstvě českého moderního folklóru, která je živá v ústní tradici na území celé republiky. Velký rozsah zde zabírají specifické pověsti a fámy z doby komunistického režimu a zcela

Pro vydání: Vyd. 1., 2007, česky, Plot, Praha

Největší prostor je podobně jako v první autorově knize věnován aktuální vrstvě českého moderního folklóru, která je živá v ústní tradici na území celé republiky. Velký rozsah zde zabírají specifické pověsti a fámy z doby komunistického režimu a zcela nová kapitola je věnovaná pověstem a fámám z doby 2. světové války, které jsou v celosvětovém měřítku unikátní a ilustrují kolektivní mentalitu Protektorátu. Další kapitoly, které nemají paralelu v první knize, jsou věnovány mýtům ze světa obchodu a pověstem o slavných lidech a celebritách. Uvedené fámy, které odrážejí traumata a stereotypy současné české společnosti jako celku, jsou analyzovány v komentářích především z úhlu současné mezinárodní slovesné folkloristiky se snahou interpretovat sebraný materiál i jako součást jiných kulturních disciplin, především psychoanalýzy, sociologie, etnologie, kulturní antropologie a dalších. Kromě komentářů je knížka doplněna autorským úvodem, výběrovou bibliografií, poznámkami a seznamem informátorů.

Kniha je další komentovanou sbírkou současného českého slovesného folklóru a ve třinácti tematických kapitolách přináší obsáhlý výběr vyprávění z území celé České republiky, nasbíraných v letech 2004-2007

Kniha je další komentovanou sbírkou současného českého slovesného folklóru a ve třinácti tematických kapitolách přináší obsáhlý výběr vyprávění z území celé České republiky, nasbíraných v letech 2004-2007.

Můj názor na knihu Černá sanitka: druhá žeň:

zrušit
, Vyd. 1., česky, Plot,, Praha, 335 stran, ISBN: 9788086523828
TOPlist