poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Praha =: Prague = Prag

Další autoři: Miroslav Krob (fotograf), Jaromír Pelc (autor úvodu atd.), Bedřich Tykva (autor úvodu atd.), Miroslav Krob, Bedřich Tykva, Jaromír Pelc

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Starobylé město na řece Vltavě, metropole České republiky. Město s tisíciletou historií, sídlo knížat, králů, císařů i prezidentů. Město památek, věží a věžiček, kde se na malé ploše prolínají všechny…
Starobylé město na řece Vltavě, metropole České republiky. Město s tisíciletou historií, sídlo knížat, králů, císařů i prezidentů. Město památek, věží a věžiček, kde se na malé ploše prolínají všechny historické stavební slohy od románského až po současnou modemu.
Skutečným evropským velkoměstem se stala Praha již za vlády Karla IV., který položil základy katedrály sv. Víta (1344), dnešního Karlova mostu (1357) a v roce 1348 založil univerzitu, která byla první vysokou školou ve střední Evropě. Vedle gotických staveb je hodno obdivu velkolepé baroko, které ozdobilo město kopulemi chrámů, paláci, sochami, bohatě zdobenými štíty a portály.
Nejen architekturu zobrazuje tato kniha. Autoři se snažili zachytit město a jeho atmosféru, prchavé okamžiky svítání i zapadajícího slunce. Publikaci rozdělili do pěti kapitol. Úvodem

procházejí Prahou po Královské cestě, kudy se ubíraly slavné korunovační i pohřební průvody českých králů na Pražský hrad. Následují kapitoly Pražský hrad a Hradčany, Malá Strana, Staré Město, Nové Město.
Velká obrazová publikace.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 4. upr. vyd, 2005, česky, anglicky, francouzsky, německy, neznámý jazyk, Kvarta, Praha

Již čtvrté upravené vydání velkoformátové fotografické publikace je pro větší přehlednost rozděleno do pěti kapitol: Královská cesta, Pražský hrad a Hradčany, Malá Strana, Staré Město a Nové Město.

Pro vydání: 4. upr. vyd, 2005, česky, anglicky, francouzsky, německy, neznámý jazyk, Kvarta, Praha

Již čtvrté upravené vydání velkoformátové fotografické publikace je pro větší přehlednost rozděleno do pěti kapitol: Královská cesta, Pražský hrad a Hradčany, Malá Strana, Staré Město a Nové Město. Doplňující text a popisky k fotografiím jsou též v německém, anglickém a francouzském jazyce. Pohledy na části města a celkové fotografie památek jsou doplněny fotografiemi některých detailů interiérů a exteriérů (sochy, domovní znamení, korunovační klenoty, obrazy ze sbírek Obrazárny Pražského hradu a Národní galerie). Fotografická publikace zachycuje atraktivní architektonické památky Prahy. Jednotlivé kapitoly jsou uvedeny velmi stručným textem shrnujícím historii této části města.

Barevné umělecké fotografie Prahy a jejích architektonických památek.

Pro vydání: Vyd. 1, 1995, česky, německy, anglicky, francouzsky, Kvarta, Praha

Barevná fotografická publikace o Praze

Můj názor na knihu Praha =:

zrušit
, 4. upr. vyd, česky, anglicky, francouzsky, německy, neznámý jazyk, Kvarta,, Praha, 211 stran, ISBN: 8086326497
TOPlist