poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Zápisky mladého lekára

Další autoři: Ivana Kupková

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme 33 podobných knih:

Názory ostatních čtenářů

HodobožovéRajtky TetyIvety 19.11.2015 10:41 (upraveno)

čítanie cez človečinu

Co o knize říká nakladatel:

Cyklus poviedok Michaila Bulgakova Zápisky mladého lekára je retrospektívnym pohľadom začínajúceho spisovateľa na svoje lekárske začiatky. Autor, niekedy sebaironicky, avšak vždy s pocitom veľkej…
Cyklus poviedok Michaila Bulgakova Zápisky mladého lekára je retrospektívnym pohľadom začínajúceho spisovateľa na svoje lekárske začiatky. Autor, niekedy sebaironicky, avšak vždy s pocitom veľkej zodpovednosti za ľudský život, rozpráva o svojich prvých, často závažných, ale väčšinou do úspešného konca dovedených lekárskych prípadoch. Vďaka milosrdnosti ľudskej pamäti spomienky mladého lekára – človeka z veľkomesta, ktorého osud zavial do hlbokej ruskej provincie – nadobúdajú jemne groteskný charakter. Všetky poviedky cyklu sú vystavané na autobiografickom materiáli, podobne ako tragická novela o narkotickej závislosti Morfium, ktorá pôvodne nebola súčasťou cyklu.

Recenze: Ozzy si zapsal Bulgakova

Čtenářským zážitkem byly Bulgakovovy Zápisky mladého lekára pro Ozzyho, člověka, který prosazuje zákon, že každý edičák musí mít 50% ruských autorů.
Tomáš Weiss, 7. ledna 2014, Inforum.sk

Můj názor na knihu Zápisky mladého lekára:

zrušit
Originál: Sobranije sočinenij, V 5-ti tomach, T. 1. Zapiski junogo vrača; Belaja gvardija; Rasskazy; Zapiski na manžetach (rusky)
, 1. slov. vyd., slovensky, Europa / Premena, zv. 33, Bratislava, 133 stran, ISBN: 9788089666003
Kniha je v seznamech:
2015+ (HodobožovéRajtky TetyIvety)
TOPlist