poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Základy portrétování: praktický a inspirativní kurz

Další autoři: Zdeněk Škoda (překladatel)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Co o knize říká nakladatel:

Praktický kurz pro výtvarníky.
Tato kniha je nezbytnou součástí pro každého, kdo chce vylepšit své kreslířské schopnosti. Kniha, kterou napsal učitel a uznávaný malíř Barrington Barber, obsahuje cenné…
Praktický kurz pro výtvarníky.
Tato kniha je nezbytnou součástí pro každého, kdo chce vylepšit své kreslířské schopnosti. Kniha, kterou napsal učitel a uznávaný malíř Barrington Barber, obsahuje cenné znalosti a praktické rady, podpořené více než 300 ilustracemi.
Rady se týkají toho, jak překonat obtížnosti bez přebírání konkrétního stylu a přístupu. Cílem publikace je pomoci vám objevit vlastní umělecký záměr a poskytnout užitečné technické rady k vytváření díla, na něž budete moci být pyšní.
Jako doplněk k základům řemesla zde najdete díla řady malířů, kteří měli hlavní vliv na vývoj portrétování, a mnoho prostoru pro začlenění jejich novátorských nápadů do vašich kreseb.
Kniha Základy portrétování představuje inspirativní přístup ke všem podobám portrétované osoby, zaručuje vám zábavu od začátku do konce i to, že se k ní budete znovu a znovu vracet pro rady a povzbuzení.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. české vyd., 2005, česky, Svojtka & Co., Praha

Po úvodní části seznamující s potřebnými pomůckami a materiály následují cvičení: od kresby hlavy přes celou postavu až po skupinové kompozice. Nechybí stati o anatomii, proporcích, stylu, výtvarných prostředcích v souvislosti s věkem

Pro vydání: 1. české vyd., 2005, česky, Svojtka & Co., Praha

Po úvodní části seznamující s potřebnými pomůckami a materiály následují cvičení: od kresby hlavy přes celou postavu až po skupinové kompozice. Nechybí stati o anatomii, proporcích, stylu, výtvarných prostředcích v souvislosti s věkem portrétovaných, poučení o kresbě oděvu či téma zpodobení zvířat. Text je zpestřen komentovanými ukázkami mistrovských děl.

Seznámení se základy portrétování a figurální kresby

Seznámení se základy portrétování a figurální kresby.

Pro vydání: 1. české vyd, 2005, česky, Svojtka & Co, Praha

Po úvodní části seznamující s potřebnými pomůckami a materiály následují cvičení: od kresby hlavy přes celou postavu až po skupinové kompozice. Nechybí stati o anatomii, proporcích, stylu, výtvarných prostředcích v souvislosti s věkem portrétovaných, poučení o kresbě oděvu či téma zpodobení zvířat. Text je zpestřen komentovanými ukázkami mistrovských děl

Seznámení se základy portrétování a figurální kresby

Můj názor na knihu Základy portrétování:

zrušit
Originál: Fundamentals of drawing portraits (anglicky)
, 1. české vyd., česky, Svojtka & Co.,, Praha, 208 stran, ISBN: 8073522470
TOPlist