poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Horečka Dananů

3. /

Další autoři: Jan Sládek

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Třetí díl z pětidílné řady od mimořádně úspěšné autorky.

HOREČKA Dananů je třetí díl sedmidílné řady slavné americké spisovatelky Karen Moning, která na sebe upozornila především romantickými příběhy…
Třetí díl z pětidílné řady od mimořádně úspěšné autorky.

HOREČKA Dananů je třetí díl sedmidílné řady slavné americké spisovatelky Karen Moning, která na sebe upozornila především romantickými příběhy ze skotské Vysočiny, od nichž se přesunula do světa tajemství a záhad, napětí a vášně. Kniha přibližuje další osudy MacKayly Laneové, dívky z malého jižanského města, jejíž bezstarostný život končí ve chvíli, kdy v Dublinu najdou tělo její mrtvé sestry a ona se rozhodne vypátrat jejího vraha. Vyráží do Irska, kde chce mimo jiné najít záhadnou knihu, o níž se zmínila sestra v poslední zprávě. Setkává se s tajemným Jerichem Barronsem a záhadnými bytostmi z tisíce let staré říše Dananů, která dlouho existovala vedle světa lidí, ale nyní jej začíná ohrožovat. Zabředá do složitého přediva vztahů a postupně si stále jasněji uvědomuje svou zodpovědnost v boji za zachování lidského rodu. Se střídavými úspěchy odolává nástrahám sil zla a snaží se najít nové spojence, neboť si uvědomuje, že sama nemá naději na úspěch.

Na počátku třetího dílu potkáváme Mac nedlouho poté, co s Barronsovou pomocí unikla z podzemního vězení jednoho ze svých úhlavních nepřátel. Nyní již sice ví, kdo zabil její sestru Alinu – nebo si to alespoň myslí –, nijak ji to však nepřibližuje vytoužené pomstě. Snaží se získat další informace o světě Dananů a usiluje o jejich posvátné nástroje moci. Proniká stále hlouběji pod povrch, ale otázek, na které nezná odpověď, neubývá. Spíše naopak. Mac rozvíjí své schopnosti a dozvídá se víc o postavách z předchozích dílů, zejména vládkyni vidoucích Roweně a nebezpečně přitažlivém V’lanovi.

HOREČKA Dananů je plná akce a napětí, ale také erotických scén, na jejichž pozadí pokračuje boj mezi dobrem a zlem. Vše končí – jak je to v této sérii typické – řadou nových otázek, na které musí čtenáři hledat odpověď v následujícím díle – Snové HOREČCE.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, česky, Jota / Beletrie, Brno

Běh neuvěřitelných děsivých událostí, do kterých MacKayla Laneová vstoupila při hledání vraha své sestry, už nelze zastavit. Pro svět mocných zvrácených Dananů toužících rozpínat se na úkor lidí, je Mac jedním z mála schopných a vidoucích

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, česky, Jota / Beletrie, Brno

Běh neuvěřitelných děsivých událostí, do kterých MacKayla Laneová vstoupila při hledání vraha své sestry, už nelze zastavit. Pro svět mocných zvrácených Dananů toužících rozpínat se na úkor lidí, je Mac jedním z mála schopných a vidoucích odpůrců, který může svému druhu pomoci před likvidací. Mac se proto snaží rozvíjet svá nadání a také využít schopnosti nalézat posvátné mocné předměty. Je totiž hlavním hráčem smrtelné nebezpečné hry o budoucí osud světa. Napínavá série plná keltské mytologie, záhad, ale i erotiky, neboť Dananové mohou sexem člověka zabít, bude pokračovat románem Snová horečka. Bonusem je podrobný slovník jmen a výrazů.

Třetí díl temně laděné urban fantasy řady okořeněné keltskou mytologií z tajemného prostředí irského Dublinu, kde vedle obyčejného světa existuje i národ nesmrtelných nebezpečných bytostí.

Recenze: Toto nemá být temný příběh

Přestože třetí díl navazuje na předchozí knihy, je určen spíše pro znalce série. I jim pomůže závěrečný rejstřík, který je dílem hrdinky a představuje nejen nejdůležitější postavy, ale také poznatky. Přesto se kniha od ostatních značně odlišuje.…
Lenka Martinková, 20. října 2013, VašeLiteratura.cz

Můj názor na knihu Horečka Dananů (3. /):

zrušit
TOPlist