poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Barakuda

Další autoři: Tomáš Kačer (překladatel)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Přišel o všechno. Přede všemi. Co teď?

Podmanivý nový román autora bestselleru Facka.

Talentovaný mladý plavec Daniel Kelly dostane jedinečnou příležitost uniknout z prostředí dělnické třídy. Jeho…
Přišel o všechno. Přede všemi. Co teď?

Podmanivý nový román autora bestselleru Facka.

Talentovaný mladý plavec Daniel Kelly dostane jedinečnou příležitost uniknout z prostředí dělnické třídy. Jeho jedinečné schopnosti v bazénu, stejně jako touha pomstít se bohatým chlapcům ze soukromé školy, na níž získal sportovní stipendium, by ho měly dovést ke slávě a bohatství.
Všechno, co Danny kdy udělal, každá oběť, kterou přinesla jeho rodina — vše se podřizovalo honbě za tímto snem. Ale po selhání na prvním mezinárodním mistrovství, kde skončí až na pátém místě, začne ničit vše, za co bojoval, a otočí se zády ke všem okolo sebe.

Barakuda je román o snech a ztrátě iluzí, o přátelství a rodině. Teprve když Daniel Kelly všechno ztratí, zjistí, co znamená být dobrým člověkem a co je zapotřebí k tomu, aby se jím stal.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2014, česky, Host / Román, Brno

V únoru roku 1994 přestupuje nadaný čtrnáctiletý plavec Danny Kelly, syn řidiče kamionu a kadeřnice z předměstí Melbourne, do privátního chlapeckého gymnázia. Díky trenérovi, který jej objevil na jednom mítinku, získal stipendium a může studovat se

Pro vydání: 1. vyd., 2014, česky, Host / Román, Brno

V únoru roku 1994 přestupuje nadaný čtrnáctiletý plavec Danny Kelly, syn řidiče kamionu a kadeřnice z předměstí Melbourne, do privátního chlapeckého gymnázia. Díky trenérovi, který jej objevil na jednom mítinku, získal stipendium a může studovat se spolužáky z bohatých rodin. Obtížně se sžívá s novým prostředím, kde musí čelit jejich posměchu a ponižování. Ke stále lepším výsledkům v tréninku jej vede nejen touha po úspěchu, ale i nenávist k nim. Sní o vítězství na olympijských hrách v Sydney v roce 2000. V sedmnácti letech vyhraje závod na mistrovství Austrálie v Brisbane a kvalifikuje se na Panpacifické hry v Japonsku, kde se mu nedaří a skončí až na pátém místě. Nedokáže se vyrovnat s porážkou a zmařené naděje a nenaplněné ambice jej vedou k tomu, že zavrhne vše, čím dosud žil. Nedokončí školu a dokonce pod vlivem alkoholu fyzicky napadne a zraní bývalého spolužáka. Je odsouzen k osmi měsícům vězení. Dokáže se po odpykání trestu začlenit do společnosti a nalézt ztracenou sebedůvěru a nový smysl života?

Psychologický příběh mladého, homosexuálně orientovaného australského sportovce řeckého původu.

Recenze: Boj s vodou i životem

Knihu Barakuda bych doporučila čtenářům, kteří mají mysl otevřenou a nebojí se příběhů, jež se člověku dostanou pod kůži a nutí ho přemýšlet nad světem i sebou samým. Přestože je v příběhu naznačena výraznější zápletka, daleko zajímavější je…
Michaela Vavřinová, 14. února 2015, VašeLiteratura.cz

Můj názor na knihu Barakuda:

zrušit
Originál: Barracuda (anglicky)
, 1. vyd., česky, Host, / Román, Brno, 443 stran, ISBN: 9788074911699
TOPlist